Prototyp nowej Hondy CBR 250RR?


Ekspansja na mało litrażowe motocykle trwa w najlepsze. W tej chwili mamy naprawdę spory wybór motocykli sportowych z tego segmentu, na którym do niedawna rządziło kawasaki ze swoją ninją 250 i 300.Teraz do gry włączyła się Yamaha R3, KTM 390, Z300 a idą także nowości od Suzuki. 

Honda ma wprawdzie modele 250R i 300R, ale - nie oszukujmy się - oferują one zdecydowanie mniej mocy niż rywale, a moc w tej klasie robi sporą różnicę. Tutaj liczy się każdy koń mechaniczny i każdy kilogram masy.

Jedno jest pewne - Honda pracuje nad prototypową wersją CBR 250RR - motocyklu agresywniejszym, wydajniejszym i po prostu lepszym niż obecna CBR250R. Plotki mówią o oświetleniu LED zamiast tradycyjnych reflektorów, wydechu od Akrapovic'a, oraz mocy większej o 5-10KM. To spora różnica prawda? 

Najgorętsze plotki mówią o rzędowym 4-cylindrowym silniku rozkręcającym się do 20 000 RPM, produkującym 34 KM. To by była prawdziwa rewolucja w tej klasie i powrót do korzeni (tak, Honda ma doświadczenie z takimi silnikami). My jednak bardziej wierzymy w silnik 2-cylindrowy o mocy nie większej niż 28KM i małej redukcji masy. W dodatku, nie wiadomo czy model RR wejdzie do seryjnej produkcji, czy nie będzie to tylko pokazowa prezentacja możliwości Hondy. 

Chcesz wiedzieć co szykujemy?

Dołącz do motobandziorów!

Zero spamu! Zobacz naszą politykę prywatności