Premiera nowej Yamahy R6!

Yamaha przyzwyczaiła nas do niezbyt częstych zmian w modelach.50'tki, 125'tki a nawet i większe pojemności zazwyczaj są produkowane bez zmian przez blisko 10 lat, a niekiedy i dłużej. Obecna od 2009 Yzf-R6, wreszcie doczekała się swojej następczyni.


 

Premiera?

W swoim najnowszym teaserze Yamaha zapowiada premierę nowego modelu na 4 października bieżącego roku. Poza tym nie ujawniono żadnych szczegółów.Pozostają nam jedynie rendery i szpiegowskie informacje z YoungMachine. Jeśli wierzyć dźwiękom silnika z wideo opublikowanego przez Yamahę, nowy motocykl z serii R, wbrew obecnym trendom Muzycznych konstruktorów, nie zostanie wyposażony w wał typu cross-plane.

Wygląd? Parametry?

Pozostaje nam tylko gdybać, patrząc na rendery. YoungMachine zazwyczaj trafnie odzwierciedla przyszłe modele motocykli, jednak w internecie pojawiło się jeszcze kilka innych propozycji. Podobnie sprawa się ma jeśli chodzi o parametry. Jedyne co możemy stwierdzić na dzień dzisiejszy, to to że nowa R6 będzie motocyklem klasy 600 (dziwne, nie? ;) ). Patrząc po poprzednich modelach, mamy nadzieję że nowa szóstka, będzie nadal jedną z najostrzejszych motocykli w tej klasie pojemności :)