Pierwsze rendery nowej Hondy CBR1000RR!

Pod koniec poprzedniego roku, Honda oficjalnie potwierdziła - zbliżającą się premierę nowej CBR1000RR. Motocykl ponoć ma zostać zaprezentowany już w I kwartale tego roku, zaś do salonów trafić najwcześniej na jesień. 

Wszystkie najbardziej liczące się w świecie sportu marki pokazały swoje nowe motocykle (Panigale 1299, S1000RR, ZX10R, R1) zaś Honda milczała na temat swojej sportowej gamy o dużej pojemności. Być może był to celowy zabieg - aby, kiedy ucichną emocję po pokazach rywali, zyskać całą uwagę dla siebie. 

Nie znamy jeszcze oficjalnego wyglądu maszyny, ale wyobraźnie na całym świecie rozpalają już rendery Young Machine prosto z Japonii. Honda obrała nowy kierunek designu w stronę bardzo ostro ciętych  kształtów (co pokazała nowa CBR300RR), więc bardzo prawdopodobne - że motocykl będzie niewiele się różni od zaprezentowanego renderu. 

Mówi się o 200 KM mocy

Takie są spekulacje - bo skoro wszyscy to już mają to dlaczego nie Honda? My osobiście uważamy, że Blady na pewno zostanie trochę wzmocniony ale do 200 KM może mu nieco zabraknąć. Kierownictwo Hondy kładzie nacisk na to, aby fireblade dalej był najbardziej cywilizowanym sportowym litrem w stawce. Do rywalizacji torowej szykują coś zupełnie nowego.