Nowy BMW M5 MotoGP Safety Car - ten samochód zadba o bezpieczeństwo na MotoGP

Od prawie 20 lat BMW dostarcza samochody zabezpieczające dla najbardziej prestiżowej serii wyścigów motocyklowych na świecie - MotoGP. W sezonie 2018 funkcję tę pełnić będzie BMW M5 MotoGP Safety Car - 600 KM, 305 km/h i 3,4 s do setki.

Samochód oparty jest na modelu BMW M5, który po raz pierwszy zaprezentowano w sierpniu tego roku. Żeby dotrzymać tempa najlepszym motocyklistom na świecie BMW włożyło tu wyposażenie wyścigowe z serii M Performance. Specyficzny napęd M xDrive przenosi moc na wszystkie koła.

Jazda Safety Car na MotoGP - dobre zajęcie dla każdego niespełnionego zawodnika wyścigów motocyklowych : )

Silnik V8 o pojemności 4,4 L z technologią M TwinPower Trubo. Masę samochodu obniżono za pomocą lekkiego tworzywa pokrytego dodatkowo włóknem węglowym. Dla dostosowania do pełnionej funkcji zastosowano pakiet wyścigowy i niezbędne wyposażenie bezpieczeństwa. Cały samochód został wyposażony w światła LED do sygnalizacji świetlnej.

Liczymy na to, że kiedyś Bawarczycy wystawią do wyścigów nie tylko swoje samochody, ale też motocykle.

W poprzednich latach funkcje Safety Car pełniły min.: M2, M4 Coupe, M6 Gran Coupe, czy 1 Series M Coupe. Nowe BMW M5 MotoGP Safety Car zadebiutował na ostatnim wyścigu w Walencji i będzie pełnić swoją role w sezonie 2018.