Nowej generacji poduszki powietrze w motocyklach Hondy!

Poduszki powietrzne to rzecz codzienna w samochodach, a od kilku lat można je też spotkać w Gold Wingu Hondy - jednak teraz ta technologia zaczyna być rozwijana dla znacznie szerszej gamy jednośladów. 

Na zaprezentowanych ilustracjach widzimy jak ma działać poduszka powietrzna w Hondzie NC750S. Poduszka ma być przedłużona pionowo z dodatkowym rozszerzeniem w dolnej części. W efekcie ma chronić nie tylko naszą głowę, ale także brzuch, a co za tym idzie - bardzo wrażliwe organy wewnętrzne. W wypadkach drogowych, krwotoki wewnętrzne czy też pęknięta śledziona to poważne zagrożenia dla życia motocyklistów, a wciąż ciężko spotkać się z kurtkami, które nas przed tym ochronią. 

Innym pomysłem Hondy i Boscha jest system poduszek powietrznych, który chroni nie tylko głowę kierującego (w tym wypadku motocykl sportowy) ale także amortyzują samą siłę uderzenia motocykla w przeszkodzę. Taki powietrzny bufor. 

Kiedy te systemy wejdą do produkcji? Tego jeszcze nie wiadomo, ale z całą pewnością zainteresowanie motocyklami z takimi systemami będzie ogromne. Bo nic nie jest tak cenne, jak bezpieczeństwo. 

Chcesz wiedzieć co szykujemy?

Dołącz do motobandziorów - zapisz się do newslettera!

Zero spamu! Zobacz naszą politykę prywatności