Zielone światło dla europejskiej MT-07 Tracer!

Na amerykańskim rynku, już od pewnego czasu można zakupić Yamahę MT-07 Tracer, sygnowaną jako FJ-07. Konstruktorzy Yamahy, dopiero w zeszłym tygodniu potwierdzili wejście na rynek europejski nowego Tracer'a. Czego możemy się spodziewać?

Motocykl księgowego?

Nowy model od Yamahy - Tracer 700 - to idealny przykład motocykla stworzonego przez dział finansowy. Dlaczego? Dewizą przy produkcji rodziny motocykli - jaką jest dla Yamahy seria MT - zwykle jest jak największy zarobek przy jak najmniejszym nakładzie pracy. Tak też do nowej ramy włożono używany w podstawowym modelu silnik oraz wykorzystywane już wcześniej elementy zawieszenia, koła, hamulce i inne mniejsze bądź większe części. Podstawowa wersja małego Tracera ma kosztować około 34 000 złotych. Za tę kwotę otrzymamy lekki, ekonomiczny i tani motocykl przeznaczony do spokojnego podróżowania.

Stary kontynent znów w tyle...

O ile rodzina Tracer'ów została przedstawiona już prawie dwa lata temu, a model MT-09 Tracer jest obecny na rynku, o tyle wersja bazująca na MT-07 ma spore opóźnienie. Dlaczego więc mniejszy fortepian turystyczny, pod nazwą FJ-07 można było nabyć w USA już w zeszłym roku? Yamaha zwlekała z wypuszczeniem wersji europejskiej ze względu na styczniową zmianę w normie Euro4. Najprawdopodobniej pierwsze egzemplarze trafią do salonów dopiero po połowie bieżącego roku.

Nowa moda

W ostatnich latach coraz większa ilość producentów przerabia swoje nakedy na motocykle turystyczne. Dołączyła do nich Yamaha. Ponadto, prawdopodobnie stara się na bazie nakeda zbudować uterenowioną wersję TENERE, która wskrzesi dawny model enduro. Ciekawe jak im to wyjdzie ;)