Motocykl przejeżdżający przez pożar buszu w Australii

Escaping. Pt 1 Leaving the front gate.

Opublikowany przez Bena Hannana Poniedziałek, 18 listopada 2019

Film pochodzi sprzed dwóch miesięcy. Jego autorem jest Ben Hannan, mieszkaniec Nowej Południowej Walii - regionu Australii, który najbardziej jest doświadczony przez kataklizm. Jego przejazd na Honda Africa Twin pokazuje krajobraz wypełniony płomieniami, duszącym dymem, spaloną ziemią i zdezorientowanymi ludźmi.

Pożary pustoszą Południowo-Wschodnią Australię od 7 tygodni, a heroiczna walka Australijczyków z żywiołem od pewnego czasu znalazła się w centrum zainteresowania całego świata. Rząd ogłosił stan wyjątkowy. Bilans pożarów to ok. 6 mln hektarów spalonego buszu, ogromne straty w unikalnej florze i faunie, 18 ofiar śmiertelnych i setki spalonych domów. Aktualną sytuację poznacie w dziennikach i serwisach informacyjnych.

"We've Lost Everything" - dramatyczne obrazy z Australii obiegają cały świat. Co można zrobić?

Rozwój sytuacji i katastrofalna skala pożarów sprawiły, że od początku roku cały świat solidaryzuje się z Australią min. przekazując środki na walkę z pożarami. Jedna z najgłośniejszych akcji tego rodzaju to internetowa zbiórka zorganizowana przez australijską aktorkę i komiczkę Celeste Barber. Na dzień 07 stycznia na potrzeby tamtejszych służb pożarniczych - NSW Rural Fire Service & Brigades z całego świata zebrano 118 919 406 zł. Środki te posłużą choćby do organizowania lotów samolotów gaszących pożar.
Link do zbiórki: TUTAJ



Chcesz wiedzieć co szykujemy?

Dołącz do motobandziorów!

Zero spamu! Zobacz naszą politykę prywatności