MB.News: motocykl inżynierów Ferrari, nowy Speed Triple i MotoGP

Nie przepadamy za styczniem. Świąteczna, grudniowa atmosfera ustępuje powszechnemu przygnębieniu i zawodowi, że mimo zmiany cyfry na końcu daty, towszystko jest po staremu... Ale to tylko złudzenie! Dzieje się wiele, a najlepszym dowodem na to jest kolejny MB.News. Witamy, zapraszamy!

Uliczne wyścigi MotoGP

Dorna zasugerowała, że w niedalekiej przyszłości możliwe jest wprowadzenie do kalendarza MotoGP wyścigu odbywającego się na torze ulicznym. Warto przypomnieć, że historycznie jedną z rund MotoGP były wyścigi na Wyspie Man. Ponoć pomysł zorganizowania rundy poza torem zostal zainpirowany Grand Prix Macau. Czy Dorn podejmie ryzykowną decyzje i zorganizuje wyścig w przestrzeni miejskiej?

Dramat Folgera

Jonas Folger - jedyny Niemiec, któremu kibicujemy, zawodnik MotoGP z zespołu Monster Yamaha Tech3 jest zmuszony zrezygnować ze startów w MotoGP. Powodem jest rzadka genetyczna choroba obiążająca głównie działanie wątroby.

By Rhysgedwards23 (Own work) [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons

Jak przystało na Niemca zawodnik najelpiej radził sobie na rodzimym torze - Sachsenring. Folger w MotoGP dał się poznać jako zawodnik stale goszczący w środkowej stawce. Kto zajmie jego miejsce? Jeszce nie wiadomo. Szybkiego powrotu do zdrowia!

Magia Dwusuwa

Choć era drogowych silników 2T produkowanych na szeroką skalę już dawno przeminęła, to od czasu do czasu ukazują się wspaniałe perełki korzystające z tej technologii. Najnowsze dzieło VINS - to sportowy motocykl, z silnikiem 2T zasilanym bezpośrednim wtryskiem paliwa, przez co spełnia normy Euro4 i ma homologację drogową.Więcej  na ten temat TUTAJ.

Duecinquanta jest wykonane z ultralekkich i przy okazji drogich kompozytów.

Do tego lekki silnik 2T i mamy motocykl o masie 95 kg i mocy 80 KM. Istnieje także wersja torowa. Motocykl rozpędza się do 240 km/h. Ceny są takie, do jakich byli inżynierowie Ferrari przywykli. Bazowy, drogowy model kosztuje 48 000 dolarów, a torowy - 60 000 zielonych.

Speed Triple

Ciekawostka z wikipedii: słowo "chuligan"  pochodzi od nazwiska Hooligan - irlandzkiej rodziny drobnych złodziejaszków mieszkających na przełomie XIX i XX wieku w Londynie. Zakładamy, że nie bez powodu tym mianem określana jest najbliższa premiera Triumpha - potężny naked Speed Triple.

Tak prezentuje się obecny Speed Triple 1050

Motocykl z całą pewnością dokona niejednego agresywnego zamachu na naszą wolność, bezpieczeństwo i nietykalność cielesną. Ale konkurencja wśród ower nakedów jest ostra; BMW S1000R, KTM 1290 Duke, Ducati Monster 1200S, Aprilia Tuono, Yamaha MT-10 i inni. Nie możemy się doczekać tego starcia!

Onboard z Panigale V4

Teoretycznie gdzieś na horyzoncie pojawia się perspektywa końca zimy. Chcielibyśmy w to wierzyć. Póki co pozostaje rozgrzewanie się rzeczami typu onboard z pokładu najnowszego Panigale - Ducati Panigale V4. Kto jeszcze nie widział jak śmiga na torze najbardziej pożądany motocykl tego sezonu może to zobaczyć TUTAJ.

Rekordowy KTM

Na koniec wspominamy o KTM, który dokonał nie lada wyczynu pod względem sprzedaży swoich motocykli. 17% - o tyle wzrosła sprzedaż w minionym roku w stosunku do roku poprzedzającego. Tendencja wzrostowa sprzedaży motocykli KTM utrzymuje się od siedmiu lat. Austriacy mają co świętować. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.


Cóż pozostaje nam dodać? Zyczymy sobie i Wam podobnego sukcesu!