KTM RC16 - porażające brzmienie motocykla debiutującego w MotoGP!

Dotychczas największym osiągnięciem Austriaków było przekonanie świata, że Ludwig van Beethoven był Austriakiem, a Hitler Niemcem. Kolejnym sukcesem była wygrana Conchity Wurst w Eurowizji z 2014 roku. Teraz KTM i Red Bull potwierdzają, że pasmo austriackich sukcesów się nie kończy!

Oto video, którego nie trzeba oglądać, ale trzeba usłyszeć! Tak brzmi silnik KTM RC16. Motocykl posłuży za bazę dla przyszłorocznego modelu startującego w MotoGP. RC16 przeszedł już testy na torze, były już honorowe przejazdy podczas MotoGP w Austrii, a teraz wszyscy czekają na debiutancki wyścig w Katarze.

RC16 podczas testów osiągnął solidne 270 KM. Czy zawodnicy ujarzmią pomarańczowego byka?

Droga do MotoGP to duże wyzwanie szczególnie dla działu KTM odpowiedzialnego za badania i rozwój. Chodzi w końcu o zbudowanie od podstaw motocykla zdolnego konkurować z producentami z wieloletnim doświadczeniem. KTM Factory Racing zaliczy swój debiutancki sezon na MotoGP 2017. 

Tymczasem podkręcamy głośność na full i raz jeszcze odpalamy ten nieziemski dźwięk. Klasycy wiedeńscy i kobiety z brodą się chowają!

Chcesz wiedzieć co szykujemy?

Dołącz do motobandziorów!

Zobacz naszą politykę prywatności