IRRC Horice - zbliża się Czeskie Tourist Trophy!

Horice to dla miłośników ostrej jazdy motocyklowej jeden z ważniejszych punktów na mapie Europy Środkowej. Tamtejszy klub motoryzacyjny od lat organizuje wyścigi uliczne, które pamiętają jeszcze czasy świetności Jawy.

Czesi udowadniają, że organizacja wyścigów ulicznych nie musi wcale być specjalnością wyspiarzy. Za przykład mogą posłużyć Kopcany, Ostrava, Dymokury czy Horice. W tym ostatnim w scenografii typowego czeskiego miasteczka dwa razy w roku rozgrywają się jedne z najbardziej znanych w Europie motocyklowych wyścigów ulicznych. W połowie maja odbywa się impreza "300 zatacek Gustava Havla", a sierpień należy do zawodów Czech Tourist Trophy — IRRC Horice - zawodów o puchar wyścigów ulicznych. W tym roku odbędą się one w dniach 22-23 sierpnia.

Horice to licząca niespełna 9000 mieszkańców miejscowość w północnej części Republiki Czeskiej, zaledwie 88 km od Kłodzka. Motocykliści ścigają się na ulicach, na których każdy krawężnik, nierówność, słupek i zakręt oznacza poważne zagrożenie. O ryzyku związanym z udziałem w zawodach nie trzeba nikomu przypominać, mimo to śmiałków nie brakuje.

Na listach startowych dominują Czesi, ale impreza od kilku lat nabiera coraz bardziej międzynarodowego charakteru. W tym roku w Horicach spotkać można min. Niemców, Brytyjczyków, Włochów, Austriaka i Belgów. Umiędzynarodowienie imprezy sprawiło, że znana sprzed lat atmosfera lokalnego festynu coraz bardziej ustępuje miejsca klimatowi imprezy sponsorowanej. Tym bardziej warto wybrać się do sąsiadów, żeby zdążyć poczuć nastrój prawdziwej czeskiej biesiady wśród ryku silników motocyklowych.

Chcesz wiedzieć co szykujemy?

Dołącz do motobandziorów!

Zobacz naszą politykę prywatności