Honda szykuje cichą rewolucję? Honda X-ADV czeka na premierę!

Co to jest: dwa koła, dwa cylindry, DCT (Dual Cluth Transmission) znaczek Hondy i jeździ w terenie? Normalnie odpowiedź powinna brzmieć Honda Africa Twin. Ale nie tym razem...

Rok temu pokazywany był jako koncept, teraz już czeka na premierę. Mowa o terenowy skuterze od Hondy - modelu X-ADV. Po obiecującym teaserze przyszła pora na video, które w pełniej zapowiada ten interesujący pojazd. Skuter bazuje na serii znanej w Europie jako Integra, ale oferuje coś dotychczas niespotykanego w świecie skuterów.

X-ADV ma szansę zmazać uśmieszek pobłażania z ust wszystkich kpiących ze skuterów. Nawet jeśli możliwości jazdy terenowej będą umiarkowane.

Duża pojemność silnika to coś, co w skuterach już nie zadziwia. Znamy to ze skuterów BMW czy Aprilli. Ale 17'' calowe koła? Z naszej wiedzy wynika, że jest to coś zupełnie nowego. Skuter pod względem mechanicznym jest faktycznie skuterową wersją Hondy NC750 - motocykla cenionego i przyjaznego. Technologia DCT dodaje jednośladom Hondy więcej ekonomii jazdy, pozwala faktycznie zrelaksować się na pojeździe. Jak ujęła to sama Honda - "Ta technologia daje ci skrzydła". Dzięki DCT pojazd jest dużo bardziej przyjazny dla początkujących niż wyposażony w tradycyjne, manualne sprzęgło.

Nie wiemy jak Was, ale nas Honda zainteresowała. Ciąg dalszy tej przygody poznamy 15 września 2016.