Honda RC213V-S - drogowy prototyp debiutuje na EICMA!

Ten rok obfitował w sportowe nowości - poprzeczka mocy została po raz kolejny podniesiona. Teraz 'prawdziwy' superbike musi legitymować się mocą minimum 200KM. 

Honda, która jest przecież mistrzoską ekipą na MotoGP nie mogła zostać w tyle za konkurencją. Na mediolańskich targach motoryzacyjnych Ekipa HRC (Honda Racing Corporation) wspólnie z Honda Motor zaprezentowała prototypowy model motocykla drogowego motocykla sportowego na bazie RC213V. Serce każdego fana sportowych motocykli zadrżało, bo któż by nie chciał jeździć na maszynie zbliżonej do tej, na której Marquez zdobywał tytuł mistrza świata? 

Honda jeszcze nie zdradza specyfikacji motocykla, widać jednak że złote zawieszenie to ohlins, silnik to najprawdopodobniej mocarne V4. Jaką mocą będzie się legitymował? Aby dotrzymać kroku konkurencji, powinien posiadać nie mniej niż 200KM. Nie jest to następca Fireblade - będzie on raczej produkowany równocześnie, jako bardziej bezkompromisowa, wyścigowa propozycja. 

Znak towarowy RC213V-S został przez Hondę już zarejestrowany w Europie, i pomimo że sam producent nie podaje dokładnej daty premiery - to branża motocyklowa spekuluje, że będzie to rok 2015.