Honda CB300 TT

Nowoczesne motocykle w stylu retro - tak, wiemy, że to aktualnie robi się modne, ale i tak takie maszyny trafiają w nasze serca. Nie wiem czy to tęsknota za erą, której w Polsce nigdy nie mieliśmy czy po prostu w tych klasycznych kształtach jest pierwotna cząstka piękna, której nie dają nam nowoczesne elektroniczne potwory. 

CB300 TT

Tego motocykla niestety nie zobaczymy zbyt szybko na drogach o ile kiedykolwiek powstanie. Za jego stworzenie odpowiedzialny jest jeden z działów R&D pracujących dla Hondy i choć projekt został oparty o istniejący motocykl - model CB500F z wykorzystaniem zarówno ramy, silnika jak i innych podzespołów, to nie powstał on z myślą o szybkiego wdrożenia do produkcji. 

Motocykl wygląda świetnie - proste kształty, fajnie skrojony zbiornik - osłona chłodnicy w stylu scramblerów. Do tego radialny zacisk hamulcowy, wyzywający tłumik i ostro cięty zadupek. Tak, lubimy takie motocykle. 

Skoro nie 300 to może 1100? 

Fajnie by było widać retro-300tkę, bo prawdę mówiąc w tej klasie pojemnościowej dominuje raczej nowoczesny styl. Jednak jeżeli nie CB300TT to bardzo modny ostatnio styl retro-wyścigowy Honda może przenieść na swój inny model dostępny na wielu rynkach. Mowa oczywiście o klasycznym CB1100 - nadanie mu bardziej cafe racerowej stylistyki na pewno trafiło by do odpowiedniej grupy odbiorców. 

Klasyczna CB1100F

CB1100F przerobiona na style Cafe Racer

Potencjał jest i to spory. A Wam jak podobają się takie motocykle?