Honda 2&4 z silnikiem z MotoGP zaprezentowana!

Już od kilku tygodni po sieci latał plotki na temat nowego samochodu Hondy z silnikiem z motocykla RC213V-S - ale to co zaprezentowała Honda przebiło nasze oczekiwania. Domyślaliśmy się, że samochód będzie lekki - ale nikt nie myślał, że Honda zaprezentuje skrzyżowanie gokarta z formułą 3, czyli bezpośrednią konkurencję dla Ariela Atoma. 

Pojazd jest napędzany silnikiem z RC213V-S i to w tej mocniejszej specyfikacji, osiągając 212 KM przy 13,000 obr./min. Napęd jest oczywiście przekładany na tylną oś, a za zmianę biegów odpowiedzialna jest dwusprzęgłowa skrzynia biegów. 

Jednak najważniejszą rzeczą jest masa pojazdu. Honda 2&4 ma ważyć 400 KG! A to w połączeniu z mocą 212 KM oznacza przyspieszenie które sponiewiera wszystkie supersamochody i sporą część sportowych motocykli. 

Sam wygląd pojazdu także jest niesamowity. Kierowca siedzi mocno z boku, jako równowaga dla centralnie umieszczonego silnika. Nad kierownicą widzimy wyświetlacz HUD. Ta zabawka z pewnością będzie droga, ale przejechanie się nią chociaż raz - pozostawi wiele wrażeń.