Forza 750 - rodzina skuterów Hondy będzie większa. Duuużo większa...

Skutery nie należą do pojazdów wzbudzających gorące emocje. Są jednak modele, które pod względem osiągów, możliwości i stylistyki biją niejeden popularny motocykl. Na taki właśnie pojazd zapowiada się nowa Honda Forza 750. Skuter zadebiutuje 14.10.2020!

Teaser opublikowany przez Hondę nie zdradza wiele. Kolorowy wyświetlacz, staranne wykonanie, efektowna stylistyka. Honda Forza 750 wzorem Honda X-ADV bazować będzie na silniku znanym z Honda NC 750. Pod tym względem ten maxi skuter należy rozpatrywać jako motocykl o innym nadwoziu.

Tak wyglądają wyświetlacze współczesnych skuterów. Bogactwo!

Dotychczas model Forza był dostępny w pojemnościach 125 cm³ i 300 cm³. Przedstawicielem maxi-skuterów w ofercie Hondy była Integra 750. W przypadku Forzy należy się spodziewać naprawdę nowoczesnej maszyny z bogatym wyposażeniem i... w wysokiej cenie. Obecnie Integra kosztuje prawie 44 000 zł, a intrygujący X-ADV to już wydatek ponad 50 000 zł. Za pewne podobną cenę uzyska nowy maxi-skuter.

Honda Forza 750 będzie godną konkurencją dla ekskluzywnego T-Maxa od Yamahy?

Skuter zostanie zaprezentowany 14 października. W innych czasach oficjalna prezentacja skutera miałaby za pewne miejsce przy okazji dużej imprezy pokroju EICMA. Ale z powodu odwołania imprez targowych premiera nastąpi w sieci.