"Dżentelmeni" wyjadą na ulice już w najbliższą niedzielę! W jakim celu?

W niedzielę 27 września odbędzie się kolejna, ósma edycja Distinguished Gentleman's Ride (DGR). Edycja 2020 będzie wyglądać inaczej niż poprzednie. Wszystko ze względu na warunki epidemii. Ale takie rzeczy nie są w stanie zatrzymać prawdziwych "dżentelmenów"!

Wydarzenie ma charakter globalny i odbędzie się również w polskich miastach. Motocykliści zachęcani są do przestrzegania lokalnych zaleceń odnośnie zgromadzeń, wydarzeń masowych i utrzymywania społecznego dystansu. Większość wydarzeń nabrało charakteru jazdy solo. Wystarczy się zarejestrować, ubrać się w duchu imprezy, wsiąść w niedzielę na motocykl i pojechać przez serce swojego miasta. DGR skupia głównie miłośników klasyków, customów, cafe racerów i nurtu „modern classic”.


Rejestracji na wydarzenie można dokonać na stronie internetowej: www.gentlemansride.com/

Medialny potencjał wydarzenia zaprzęgnięty został do nagłośnienia (i uświadomienia) problemu profilaktyki nowotworów wśród mężczyzn. Motocykle jako męskie hobby nie może oznaczać, że przestaje się dbać o zdrowie. Od roku 2012 na ten cel zebrano ponad 24 miliony dolarów, a w akcje odbywające się w 104 krajach na świecie zaangażowało się 316 000 motocyklistów.


Szykowne zdjęcia dzięki uprzejmości: Michał Farbiszewski i Urszula Rams. Klasa!

Pomysł na DGR powstał w Sydney, w Australii. Założenie imprezy jest takie, że danego dnia na całym świecie odbywają się mini zloty "dobrze" ubranych motocyklistów. I tym razem „dobrze” niekoniecznie oznacza kombinezon skórzany, a raczej klasyczną modę męską: koszula, kamizelka, marynarka i eleganckie buty. Mile widziane są również motocyklistki!