BMW R nineT SCRAMBLER - Bokser nigdy nie miał więcej stylu

Jeszcze przed rozpoczęciem jazdy Petit wiedział, że ten motocykl przypadnie mu do gustu. Seria BMW R nineT powstała na uczczenie 90. rocznicy powstania R37. Był to pierwszy motocykl w historii BMW, już wtedy z silnikiem w układzie Boxer (Flat Twin Boxer). 90 lat później, w 2014 roku pojawił się pierwszy BMW R nineT pomyślany jako Roadster w klasycznym stylu. Idealnie się złożyło. Można zaryzykować tezę, że stylistyka retro była jednym z dominujących trendów w motocyklach w drugiej dekada XXI wieku. A seria R nineT jest jednym z tego przykładów. 

BMW R nineT został zaprojektowany min. przez projektanta Ola Stenegärd. Jednym z kluczowych założeń była łatwa customizacja motocykla. Stąd duża ilość akcesorii pozwalających na stworzenie swojego indywidualnego motocykla marzeń. Ale po co się wysilać z samodzielnym decydowaniem skoro można się wyręczyć? Z czasem na rynku pojawiły się kolejne wersje R nineT: Pure, Racer, Urban GS i oczywiście Scrambler. 

I o Scramblerze właśnie jest ten odcinek. Na tle pozostałej oferty ma on do zaoferowania kilka nietypowych rzeczy. Warto na nie zwrócić uwagę. O wszystkim dowiecie się od Petita w najnowszym odcinku!