Benelli pod chińskim przywództwem ostro kopiuje

Chińczycy są w tym dobrzy i robią to od lat - chcesz zrobić fajny produkt? Zacznij od kopiowania najlepszych!

Włoska marka Benelli już kilka lat temu została przejęta przez chińskiego Keeway'a. Od tego czasu włosi zaczęli projektować motocykle, które następnie były produkowane za chińskim murem. Kooperacja pociągającego designu i korzystnej ceny. W tej sposób powstało kilka ciekawych modeli jak m.in. Benelli TRK 502

Zainteresowanie Multistradą jest tutaj wyraźne, ale jeszcze nie tak oczywiste. Okazało się jednak, że to dopiero początek - i Chińczycy dopiero się rozgrzewają! Na ostatnich targach Eicma, zaprezentowano model, obok którego ciężko przejść obojętnie. 

Benelli 402S - chiński mały Diavel

Wyszedł bardzo ładnie narysowany, nowoczesny cruiser. W dodatku napędzany nowym silnikiem R2 o mocy 40KM (A2) spełniającym Euro4, niskiej masie własnej (160 kg - gotowy do jazdy) z ABS'em oraz z przyzwoitym zawieszeniem. Ale zraz chwileczkę, czy my się już nie znamy? 

- Mogę odpisać od Ciebie zadanie domowe?
- Tak, tylko trochę pozmieniaj, żeby nie wyglądały identycznie

Nowy model Benelli kopiuje styl XDiavel'a, to więcej niż oczywiste. Wygląda to nieźle i z całą pewnością będzie interesujące cenowo. Niestety przy takich metodach tworzenia maszyn ciężko mówić o indywidualizmie i oryginalności.