Triumph Bonneville Stealth Editions na 2024

Wkrótce świat zobaczy motocykle z serii Triumph Bonneville w zupełnie nowym świetle, dzięki porywającemu nowemu malowaniu w stylu custom, które zadebiutuje w ośmiu modelach z serii Modern Classics w 2024 roku. 

Dostępne tylko przez rok, nowe edycje Stealth Editions to ekskluzywna kolekcja ośmiu pięknych Bonnevilleów. Każdy model ma własne unikalne malowanie zbiornika paliwa z ręcznie lakierowanym wykończeniem, które zyskuje na intensywności w świetle, odkrywając swoje żywe kolory. 

Proces rozpoczyna się od nałożenia bazowej, lustrzanej, metalicznej warstwy "Silver Ice" na każdy zbiornik paliwa, a następnie precyzyjnie umieszczonej, grafitowej winiety "Sapphire Black". Na koniec nakładany jest przeźroczysty lakier w kilku warstwach, aby stworzyć głęboką i bogatą powłokę. 

Przejście od ciemnego grafitu do żywego koloru uwidacznia się pod wpływem światła, zmieniając odcień i ton w różnych warunkach w zależności od kąta patrzenia. Ręcznie malowane wykończenie zapewnia subtelne różnice, sprawiając, że każdy motocykl jest naprawdę unikalny. 

 

OSIEM MODELI TRIUMPH BONNEVILLE STEALTH EDITIONS 

Osiem modeli Triumph Stealth Editions obejmuje Speedmastera w kolorze czerwonym, Bobbera w kolorze purpurowym, T100 i T120 w niezwykłym błękitnym kolorze, popularnego Speed Twina 1200 w kolorze czerwonym, zwinnego Speed Twina 900 w kolorze zielonym, Scrambler 900 w przyciągającym uwagę pomarańczowym, a kolekcję zamyka, nastrojowy T120 Black, który posiada wyrafinowane matowo-srebrne wykończenie. 

Bonneville Speedmaster Red Stealth Edition 

Oszałamiająca i piękna nowa odsłona brytyjskiej ikony, klasyczny Triumph w edycji Red Stealth Edition ma intensywny nowy czerwony look, który w słonecznym świetle uwypukla charakter Speedmastera. 

Wykończenie lakieru podkreśla customowy styl Speedmastera, który idealnie łączy się z płynnym momentem obrotowym silnika Bonneville o pojemności 1200 cm³, co przekłada się na lepsze osiągi i prowadzenie oraz relaksujące, komfortowe wrażenia z jazdy. 

Zgodny z normą Euro 5, dwucylindrowy silnik o wysokim momencie obrotowym i pojemności 1200 cm³ zapewnia responsywne osiągi. Ta specjalnie dostrojona jednostka napędowa dostarcza wysoki moment obrotowy i moc od niskich obrotów po wyższe zakresy. Speedmaster posiada widelec typu cartridge Showa o średnicy 47 mm, który w połączeniu z tylnym regulowanym wstępnie, ukrytym amortyzatorem zapewnia motocykliście doskonałą zwrotoność, komfort i pełną kontrolę, niezależnie, czy jedzie z pasażerem, czy sam. 

Bonneville Bobber Purple Stealth Edition 

Światowej sławy Bonneville Bobber ma minimalistyczny, customowy styl, który został, jakby stworzony dla edycji Purple Stealth Edition, odsłaniając głęboki, żywy, przyciągający wzrok purpurowy kolor. 

Z wszystkimi osiągami najnowszej generacji, Bonneville Bobber Purple Stealth Edition dostarcza niesamowite 106 Nm momentu obrotowego przy 4000 obr./min, podczas gdy sprzęgło ze wspomaganiem momentu obrotowego zapewnia płynniejszą pracę, sprawiając, że Bobber jest łatwym i komfortowym motocyklem do jazdy. 
A dzięki niezwykłemu 16”, szerokiemu przedniemu kołu i masywnemu, 47-milimetrowemu przedniemu widelcowi, Bobber z przodu prezentuje się muskularnie i imponująco. 

Bonneville T100 Blue Stealth Edition  

Dostępną dla każdego, łatwą w prowadzeniu i posiadającą ekscytujące osiągi edycję Bonneville T100 Blue Stealth Edition będzie można kupić przez rok. 

Wygląd, styl i budujące pewność siebie właściwości jezdne – dostępne również dla posiadaczy prawa jazdy kategorii A2. Silnik Bonneville’a o pojemności 900 cm³ generuje 65 KM przy 7400 obr./min i 80 Nm momentu obrotowego przy 3750 obr./min. Dzięki temu jednostka napędowa oferuje responsywny charakter, z łatwą do opanowania mocą przy niskich obrotach i dużą na wysokich obrotach dla jeźdźców rządnych ekscytujących wrażeń. 

Przedni widelec typu cartridge o wysokiej specyfikacji, w połączeniu z podwójnymi tylnymi amortyzatorami i 32-szprychowymi, klasycznie stylizowanymi kołami poprawia zwrotność i łatwość prowadzenia T100. Najnowszej generacji ABS i kontrola trakcji z możliwością dezaktywacji są wkomponowane dyskretnie i z wyczuciem, aby maksymalizować bezpieczeństwo kierowcy i zapewnić płynne prowadzenie. 

Bonneville T120 Blue Stealth Edition  

Bonneville T120 to jeden z najbardziej rozpoznawalnych motocykli na świecie, a dzięki intensywnemu, niebieskiemu wykończeniu, ten prawdziwy Modern Classic otrzymuje jeszcze więcej współczesnego, customowego stylu. 

Nie tylko piękna, ta edycja Bonneville T120 Blue Stealth Edition jest równie zaawansowana technologicznie i wypełniona nowoczesnymi możliwościami, jakich można się spodziewać, z wysoką specyfikacją, która obejmuje widelec o średnicy 41 mm, tylne zawieszenie z regulacją napięcia wstępnego i podwójne zaciski hamulcowe Brembo z przodu z ABS-em. 

T120 został specjalnie dostrojony, aby dostarczać wysoki moment obrotowy już od niskich obrotów i przez cały zakres średnich obrotów, zapewniając ekscytujące osiągi. Dwucylindrowy silnik o pojemności 1200 cm³ generuje maksymalny moment obrotowy wynoszący 105 Nm przy bardzo niskich 3500 obr./min, a moc maksymalna osiąga szczytową wartość 80 KM przy 6550 obr./min. 

Bonneville T120 Black Stealth Edition 

Bonneville T120 Black Stealth Edition posiada inne malowanie niż reszta kolekcji – piękne, srebrne, matowe wyróżniające się wykończenie. 

Mroczny i nastrojowy Bonneville T120 Black oferuje wiele ekskluzywnych czarnych detali i komponentów, w tym obręcze kół, osłonę silnika, lusterka, kierownicę, obwódkę reflektora, wskaźniki oraz matowe błotniki i wydechy, a także stylowe, brązowe siedzenie z wytłoczonym logo Triumpha. 

Bogaty w moment obrotowy silnik Bonneville’a o niskiej bezwładności i pojemności 1200 cm³ oferuje imponujące połączenie momentu obrotowego w niskim zakresie obrotów i dużej mocy w wysokim zakresie, z niesamowitym stylem customa. Stealth Edition będzie przyciągał uwagę zarówno podczas niedzielnych przejażdżek, jak i codziennych dojazdów do pracy. 

Speed Twin 1200 Red Stealth Edition 

Ponadczasowe DNA Bonneville’a, doskonale pasuje do niezrównanego wykończenia Speed Twina 1200. Podziwiając z bliska lakier tego modelu, możemy dostrzec, jego piękną czerwoną barwę, która niesamowicie mieni się w świetle. 

Speed Twin 1200 Red Stealth Edition daje wiele frajdy z jazdy dzięki swoim osiągom, właściwościwościom jezdnym i dedykowanemu roadsterowi podwoziu, a także dzięki wysokiej jakości oponom i zawieszeniu, które zapewniają pewność siebie oraz zwinne i intuicyjne prowadzenie. 

Nagradzany Speed Twin 1200 odniósł wielki sukces i zdobył sympatię klientów. Jego pełen charakteru, dwucylindrowy silnik Bonneville o pojemności 1200 cm³ dostarcza niesamowicie mocne i liniowe osiągi, z 100 KM mocy maksymalnej dostępnymi przy 7,250 obr./min. Charakterystyczny dźwięk silnika Bonneville jest wzmacniany przez podwójne, sportowe tłumiki ze szczotkowanej stali nierdzewnej, które zostały starannie wykonane, aby wydawać głęboki, gardłowy dźwięk. 


Speed Twin 900 Green Stealth Edition 

Ten model Triumph Stealth Edition wyróżnia się bogatym, głębokim zielonym malowaniem zbiornika, przypominającym kultową brytyjską zieleń i sprawia, że Speed Twin 900 przyciąga wzrok. 

Napędzany pełnym mocy, dwucylindrowym silnikiem Bonneville o pojemności 900 cm³, Speed Twin 900 Green Stealth Edition zapewnia dynamiczną, komfortową jazdę oraz atrakcyjny, inspirowany klasycznym stylem wygląd. 

Nowa edycja Stealth Edition zawiera wszystkie najbardziej lubiane cechy Speed Twina 900, w tym spełniający normy emisji spalin Euro 5 silnik, odlewane koła i detale wykonane ze szczotkowanego aluminium, a także poprawiony komfort i styl. Dodaj do tego budujące pewność siebie, lekkie i zwinne prowadzenie, niskie siedzenie o wysokości 765 mm, przedni hamulec Brembo, dwa tryby jazdy, ABS i kontrolę trakcji z możliwością wyłączania, a otrzymasz naprawdę specjalną edycję najbardziej udanego, nowoczesnego klasyka marki Triumph. Ponadto, motocykl jest przystosowany do homologacji na prawo jazdy kategorii A2. 

Scrambler 900 Orange Stealth Edition 

Znany ze swojego indywidualnego, terenowego wyglądu, Scrambler 900 ma teraz intrygujący, głęboki pomarańczowy błysk w oku na rok 2024. 

Scrambler 900 Orange Stealth Edition to motocykl, który można będzie zobaczyć na drogach każdego typu. Cieszący się wysokim momentem obrotowym silnik Bonneville o pojemności 900 cm³ zapewnia dużo łatwej do opanowania mocy, podczas gdy przepustnica ride-by-wire gwarantuje doskonałą kontrolę. 

Dedykowane podwozie Scramblera 900 oferuje dominującą pozycję dzięki unikalnej ramie, szerokiej aluminiowej kierownicy i neutralnie zlokalizowanym podnóżkom – to połączenie wzmacnia pewność siebie, a także daje doskonałą widoczność podczas pokonywania lekkich tras off-roadowych, jak i podczas poruszania się w ruchu ulicznym. Jego 19-calowe przednie i 17-calowe tylne czarne koła ze szprychami oraz niska wysokość siedzenia, wynosząca 790 mm, dodają pewności siebie, a dzięki temu, że motocykl jest wąski, kierowca dotyka nogami do ziemi podczas postoju bez najmniejszego problemu. Dzięki temu model ten jest niezwykle dostępny i łatwy do manewrowania dla każdego motocyklisty. Scrambler 900 oferowany jest także w wersji na prawo jazdy A2. 

STEALTH EDITION U DEALERÓW 

Dyrektor handlowy Triumph Motorcycles, Paul Stroud, powiedział: „Edycje Stealth Edition są po prostu oszałamiające i są doskonałym dowodem na umiejętności i innowacje naszego zespołu lakierniczego. Zastosowano tu trudną, ręcznie wykonywaną technikę lakierowania, która nadaje każdemu motocyklowi wyrafinowane i unikalne wykończenie. Fanom naszych motocykli Bonneville, będzie ciężko się oprzeć kolekcji Stealth Edition”. 

Ceny dla edycji Triumph Stealth oferują świetną wartość dla fanów stylu customowego. 
Bonneville Speedmaster Red Stealth Edition 73 500 zł 
Bonneville Bobber Purple Stealth Edition 73 500 zł 
Bonneville T100 Blue Stealth Edition 56 700 zł 
Bonneville T120 Blue Stealth Edition 63 800 zł 
Bonneville T120 Black Stealth Edition 63 800 zł 
Speed Twin 1200 Red Stealth Edition 63 900 zł 
Speed Twin 900 Green Stealth Edition 51 700 zł 
Scrambler 900 Orange Stealth Edition 57 700 zł 

Zamówienia już są przyjmowane w salonach, a motocykle pojawią się u dealerów w lutym 2024 roku. 

Informacja prasowa