Suter MMX 500 - 195 KM w dwusuwowym V4!

Suter MMX to pierwszy na świecie dostępny dla każdego motocykl z dwusuwowym silnikiem V4 o pojemności 500 cm³. Za stworzenie motocykla odpowiedzialna jest Suter Racing Technology (SRT) - szwajcarska firma z motocyklowym doświadczeniem sięgającym lat 90.

Starsi miłośnicy wyścigów motocyklowych ze wzruszeniem wspominają czasy, kiedy to najbardziej emocjonującymi zawodami były wyścigi dwusuwowych 500-tek. Motocykle te nigdy nie były dostępne jako maszyny drogowe do publicznego użytku. Ich produkcja i użytkowanie zarezerwowane było dla drużyn biorących udział w wyścigach Grand Prix. W tamtych czasach SRT projektowało i produkowało elementy silników do dwusuwowych 250 i 500. W 2002 roku era dwusuwowych 500 została zakończona. Motocykle zastąpiono klasą motocykli z czterosuwowymi silnikami o pojemności 990 cm³.

Suter MMX 500 zapowiada się na jeden z najbardziej niezwykłych współczesnych motocykli!

Tymczasem we wrześniu 2015 w Szwajcarii zaprezentowano Suter MMX 500 - ekskluzywny wyścigowy motocykl wyprodukowany w limitowanym nakładzie 99 sztuk. Projekt powstał z wykorzystaniem najnowszych trendów we wzornictwie i najnowocześniejszych technologii.

Pojemność silnika to 576 cm³. Mamy tutaj silnik 2T z czterema cylindrami w układzie widlastym. Efekt jest taki, że Suter MMX 500 oferuje oszałamiające 195 KM / 13.000 rpm przy masie 127 kg! Maksymalna prędkość jaką uzyskano na tym motocyklu to 310 km/h. Nabywca dostaje to wszystko w cenie 120 000 franków szwajcarskich.

Era 2T minęła już ponad 12 lat temu, ale móc choć na chwilę poczuć te emocje...

Producent zachęca nie tylko do nabywania motocykla, ale też do wskrzeszenia legendy. Motocykl można kupić indywidualnie, ale można też stworzyć własny team wyścigowy. Wystarczy wybrać swojego ulubionego kierowcę, np. idola z lat młodości. Następnie jako właściciel teamu wybieramy schemat kolorystyczny swojej drużyny lub decydujemy się na użytek historycznego schematu naszego motocyklisty. Uwieńczeniem tych wszystkich działań jest wizyta na World GP Bike Legends (WGBL), na którym gościmy jako właściciel teamu wyścigowego. Czyż to nie piękne marzenie?

Inauguracyjna impreza GP Legends odbyła się w czerwcu 2015 w Jerez i udowodniła, że pasja do dwusuwowych 500 jest silniejsza niż kiedykolwiek. Czy Suter MMX 500 to potwierdzi?