Shoei wypuszcza nowy kask!

Jeden z największych producentów kasków na świecie zastępuje swój flagowy model, nowym ulepszonym kaskiem. Co takiego zaoferuje nam tym razem japoński producent?

Po siedmiu latach produkcji modelu X-Twelve, Shoei zastępuje ją nową linią X-Fourteen. Kask został zaprojektowany z użyciem tunelu aerodynamicznego, dzięki czemu jego skorupa charakteryzuje się jeszcze lepszą aerodynamiką i wentylacją. Aby osiągnąć jak najlepsze dopasowanie do głowy motocyklisty skorupy Shoei zostały wyposażone w wymienną wieloczęściową wyściółkę. Sama skorupa nadal bazuje na modelu RF-1200, która w tym egzemplarzu została nieco przemodelowana by aerodynamika ograniczyła jego ruch na głowie motocyklisty przy dużych prędkościach. Tę rolę otrzymał nowy "spojler" umieszczony na części potylicznej. Ponadto przeprojektowano cały układ wentylacji kasku. 

W przyszłym sezonie MotoGP w kask X-Fourteen w wydaniu X-Spirit III zobaczymy na głowie m.in. Marca Marqueza. Podobnie jak w przypadku wcześniejszego modelu, nowy kask nadal może pochwalić się pięcioletnią gwarancję i dostępnością w rozmiarach XS-XXL.Do sprzedaży ma trafić w przyszłym miesiącu.