Samochód inspirowany motocyklem? Yamaha na TMS 2015!

28 października w Japonii, w Makuhari Messe – prefekturze Chiba – już po raz 44. odbędzie się Tokyo Motor Show. Kraj kwitnącej wiśni zawrze od motocyklowych ciekawostek i nowości. Tym razem sprawdzamy co szykuje Yamaha.

Część z propozycji Yamahy przybliżyliśmy we wcześniejszych newsach. Resonatro 125 oraz elektryczne PES2 i PED2 to jednak nie wszystko. Po zaprezentowaniu przez konkurencję KTM’a X-Bow, oraz Hondy 2&4, producent spod znaku skrzyżowanych kamertonów nie pozostaje w tyle. Yamaha zapowiada pojawienie się tak zwanego "samochodu z DNA motocykla". Na zdjęciach widać piękną sportową linię auta, które ma dzielić dużą liczbę części z motocyklami Yamahy - dotyczy to min. silnika. Więcej informacji na temat tego pojazdu Yamaha ma zdradzić dopiero podczas wystawy.

Zobacz co na TMS szykują inni producenci: Kawasaki, Suzuki i Honda!

Zainteresowanie futurystycznymi trójkokołowcami nie ominęło również Yamahy. W Tokio zaprezentowany zostanie nowy projekt, nie będzie to jednak łagodny pojazd miejski na wzór Tricity. Koncepcyjny trójkołowiec miałby być wyposażony w silnik trzycylindrowy, co w połączeniu z agresywnym designem nasuwa skojarzenia z szaloną Yamahą MT-09. Jednak podobnie jak i w przypadku samochodu sygnowanego logiem tejże firmy, nie wypłynęło za wiele informacji. Pozostaje nam tylko czekać, na oficjalne przedstawienie sprzętów podczas Tokyo Motor Show 2015! Zapowiada się ciekawie.