Plotki głoszą, że nadchodzi "mała Honda Africa Twin" - Transalp 750.

  Plotki głoszą, że nadchodzi "mała Honda Africa Twin" - Transalp 750, czyli motocykl adventure klasy średniej, która świetnie może uzupełnić ofertę Hondy. Transalp to dla wielu motocykl kultowy. Nigdy nie porażał osiągami, za to cieszył się opinią niestrudzonego podróżnika. Czy tak samo będzie tym razem?

    Po co komu nowy TransAlp, skoro stare modele nadal jeżdżą w trasy dookoła świata? Honda posiada w swojej ofercie bardzo udaną Honda CRF 1100L Africa Twin, której sukces może się przełożyć również na mniejszy model. Pogłoski na temat Transalpa jako małego odpowiednika Afryki krążyły co najmniej od początku roku. Wtedy to Honda zastrzegła ponownie nazwę "Transalp" w Stanach Zjednoczonych. Prawa do tej nazwy nadal zachowane są dla Hondy między innymi w Europie, Japonii, Australii, Turcji.

 

    Na chwilę obecną o motocyklu nie wiadomo praktycznie nic. Istnieją jedynie przypuszczenia dotyczące silnika. Pierwsze informacje azjatyckich dziennikarzy mówiły, że zostanie zainstalowana w nim dwucylindrowa jednostka w układzie V o  pojemności 855 cm³. Jednak ostatnio różne europejskie redakcje wspominają o prostszym i tańszym rzędowym napędzie o pojemności 755 cm³ i mocy około 80KM, stworzonym między innymi do tego motocykla jak i być może nowego Horneta. 

    Segment motocykli Adventure to w dużym stopniu świat potężnych i naszpikowanych technologią motocykli z silnikami o pojemności ponad 1000 cm³. Jednak pojawiające się nowości z mniejszymi jednostkami pokazują, że istnieje zapotrzebowanie w tym segmencie na mniejsze motocykle. Udowodniła to już Yamaha Ténéré 700, udowodnił to KTM 890 Adventure. Trend ten podkreślają tegoroczne nowości: Triumph Tiger Sport 660, czy Aprilia Tuareg 660. Wszystkie wspomniane motocykle mogą stać się bezpośrednią konkurencją nowej Hondy. 


Kiedy można spodziewać się premiery nowego Transalpa? Możliwe, że odpowiedź na to pytanie pojawi się podczas nadchodzących targów EICMA w Mediolanie. Targi w Mediolanie to największa impreza branży motocyklowej. Będą to pierwsze duże targi motocyklowe od czasu przerwy w roku 2020.

 

Informacja prasowa