Nowy Junak XDV 125: Miejski skuter z terenowymi aspiracjam

Junak XDV 125 to dostępny na samochodowe prawo jazdy skuter, którego zadaniem jest łączyć zalety jednośladów z bezstopniową przekładnią CVT z pewnymi możliwościami pojazdów o nacechowaniu terenowym. Jego podwyższone zawieszenie oraz szosowo-terenowe opony, pozwolą na swobodne poruszanie się także po drogach nieutwardzonych. Za charakterem podwozia podąża stylistyka nadwozia, która nie tylko nadaje nowoczesny i sportowy wygląd, ale także nawiązuje do dużych motocykli klasy adventure o wysokich zdolnościach terenowych. Junak XDV to pojazd, który idealnie wpisuje się w święcącą rekordy popularności modę na pojazdy terenowe, ale w niemal typowo miejskim wydaniu. 
Na wyposażeniu tej nowoczesnej konstrukcji nie brakło wydajnego i stylowego zarazem oświetlenia w technologii Full-LED, a także kolorowego ciekłokrystalicznego wyświetlacza w kokpicie, który prezentuje dużą ilość informacji i możliwych ustawień.

FUNKCJONALNOŚĆ I RAJDOWY WYGLĄD


Junak XDV 125 jest napędzany nowoczesną, chłodzoną cieczą i zasilaną elektronicznym wtryskiem paliwa jednostką napędową. Silnik generuje 11,33 KM mocy maksymalnej oraz 10,5 Nm momentu obrotowego, co w zestawieniu z odpowiednio wysterowaną bezstopniową przekładnią CVT pozwala na wysoką dynamikę, która zadowoli każdego kto liczy na sprawne poruszanie się po miejskich arteriach. Z kolei wspomniane dodatkowe walory pozwolą wyskoczyć także na drogi o gorszej nawierzchni oraz bez skrępowania wjeżdżać na krawężniki i progi zwalniające.


BOGATE WYPOSAŻENIE I SPORE MOŻLIWOŚCI 

Zbiornik paliwa o sporej, bo wynoszącej aż 13,5 litra pojemności, w połączeniu ze spalaniem na poziomie 2,7 litra na 100 km, pozwoli zaglądać na stacje paliw wyjątkowo rzadko. Z kolei duży schowek pod siedzeniem oraz mniejszy pod kierownicą to ukłon w stronę codziennej przydatności. Na pokładzie nie zabrakło także portu ładowania USB.

Na pokładzie znajduje się także dodatkowe gniazdo zasilania 12V, by dostarczyć ponad standardowe możliwości i wygodę jazdy. Nie brakło także regulacji kąta mocowania przedniej szyby, co umożliwia sterowanie odchyleniem strugi powietrza w trakcie jazdy.
 

Junak XDV 125 posiada bez kluczykową obsługę, co sprawia, że jego użytkowanie jest jeszcze bardziej wygodne. Wszystkie funkcje, takie jak odblokowywanie kierownicy, czy włączanie zapłonu, a także otwieranie schowku pod kanapą, czy osłony wlewu paliwa, odbywają się elektrycznie. Z kolei podczas jazdy w nocy, gustownie podświetlane przełączniki na kierownicy ułatwią obsługę i dodadzą elegancji.

Junak XDV 125 jest już dostępny w salonach dealerskich marki. Cena skutera to 12 999 zł. Więcej informacji na temat pełnej oferty pojazdów Junak na stronie www.junak.com.pl 

Przypominamy także, że do 18 września 2023 trwa nasz konkurs „Wakacje na okrągło”, w którym można zyskać pełny zwrot kosztów poniesionych przy zakupie jednośladu marki Junak. Więcej szczegółów w linku: www.junak.com.pl/na-okraglo

Informacja prasowa