Motocykl za pół miliona?!

https://www.facebook.com/ApexClanDesign/

Jak wygląda praca nad najszybszymi motocyklami w Polsce? Jak sportowe maszyny zyskują swój efektowny wygląd? Jak zmienić wygląd motocykla czyniąc z „brzydkiego kaczątka” prawdziwą wizytówkę dla zawodnika, zespołu i sponsorów? O tym właśnie jest to video.

Apex Clan to ekipa znana widzom motobandy z odcinków z udziałem Radka. To właśnie Apex Clanowi powierzają swoje motocykle najszybsi zawodnicy w Polsce i najważniejsze zespoły wyścigowe. Tak właśnie było na przełomie 2016 i 2017 roku, kiedy do siedziby Apex Clan trafiły trzy Yamahy z zespołu Wójcik FHP YART Racing Team.

Maszyny dla mistrzów

W tym roku Wójcik FHP YART Racing Team zdominował krajowe wyścigi motocyklowe. Zespół wywalczył min. następujące tytuły:

  • Mistrz Polski Superstock 1000 - Bartek Wiczyński
  • II Wicemistrz Polski Superbike 1000 - Marcin Walkowia
  • Mistrz Polski Superstock 600 - Szymon Stranowski
  • Mistrz Polski Supersort - Marek Szkopek
  • Mistrz Polski Superstock 300 - Daniel Blin
  • tytuły mistrzowskie w serii Alpe Adria

Wśród motocykli przeznaczonych do oklejenia znalazła się jedyna w swoim rodzaju Yamaha YZF-R1M. Osiągi tej robią wrażenie: 220 KM, vmax 330 km/h, masa ok. 164 kg. Do tego ręcznie wykonane elementy, modyfikacje silnika i zawieszenie z najwyższej półki. Cena motocykla przyprawia o zawrót głowy - pół miliona złotych. Tyle co mieszkanie w wysokim standardzie w dobrej lokalizacji w Warszawie.

To nie jest lekka robota...

Praca nad motocyklem zaczyna się od renderu. Wizualizacja projektu to zadanie dla grafika - Oskara. To on obmyśla schemat malowania, dopasowuje go pod model motocykla, uwzględnia linie, krzywizny i kształty by nadać maksymalnie efektowny wygląd całości. Kolorystyka, dynamiczna forma, ilość i wielkość logotypów, elementy graficzne – to wszystko składa się na projekt.

Magia polega na tym, żeby motocykl na żywo wyglądał jeszcze lepiej niż render

Gdy render zostaje zaakceptowany wtedy zabawa dopiero się zaczyna. Przyjeżdża zamówiona folia i naklejki. Pora wziąć się do roboty, w której liczy się przede wszystkim cierpliwość i precyzja. Dodajmy do tego presję czasu, piętrzące się trudności i towarzystwo ludzi, którzy spełniają swoją pasję.

Jak się okleja najszybsze motocykle w Polsce? Właśnie tak!

Marzysz o metamorfozie i indywidualnym stylu dla swojej maszyny? Pisz wiadomość na facebooku Apex Clan! I dołącz do ludzi z pasją ; )