MB.News - wrzesień 2017: nowy silnik Ducati, Bajaj i Daniel Blin

Sezon się kończy. Już wkrótce ucichną ulice, a zamiast na manetce będziemy zaciskać palce na kubku z herbatą. Taka kolej rzeczy! Na domiar wszystkiego wrócili oni - MB.News. Oto najbardziej nieregularny magazyn informacyjny w świecie motocykli. Co we wrześniowym odcinku? A w ogóle to w tym odcinku Radek rozbiera się na R6. Serio.

Desmosedici Stradale

Nowy silnik Ducati ujrzał światło dzienne. Włoska inżynieria wzbija się na wyżyny fantazji byleby dotrzymać kroku japońskiej konkurencji. Bo choć otoczka jest piękna, a widlasta czwórka działa na wyobraźnię to prawda jest brutalna - Ducati robi co może byle by nie wypaść z czołówki i zachować widlastą ikonę i mit Desmo.


Dokonywało tego najpierw sukcesywnie zwiększając pojemność Panigale, teraz dodając kolejne cylindry (V4 od Ducati posłuchasz tutaj). Szanse na sukces marketingowy są spore - zbuduje się go na tegorocznych sukcesach Andrei Dovizioso. Nowy superbike Ducati zostanie zaprezentowany, a jakże, na wystawie w Mediolanie - EICMA 2017, w listopadzie.

Bajaj i bajery

Niedawno byliśmy w Bukowinie Tatrzańskiej na evencie Rometa i Bajaj. Indyjski gigant współpracuje z takimi markami jak KTM, Kawasaki, czy Triumph (współpraca nawiązana w sierpniu). W Polsce pokazali motocykl Dominar 400. Relację z prezentacji możecie zobaczyć tutaj.

Bajaj - brzmi jajcarsko i bajerancko zarazem. Jakieś propozycje jak to zmienić?

Mała dygresja - czy marka o nazwie Bajaj ma prawo przyjąć się na polskim rynku? W marketingu trafiło się kilka przypadków (eee... "kejsów" :P), gdy ze względu na różnice w tłumaczeniach i skojarzeniach z nazwą produktu decydowano się na zmianę nazwy na konkretny rynek. Przykład z czterech kółek - Toyota MR2. Samochód na rynkach frankofońskich sprzedawany był jako MR. Powodem była feralna wymowa pełnej nazwy MR2 w języku francuskim i jej znaczenie: "Merde", czyli "gówno".


#52 podsumowuje WMPP

Radek Hutnik aka Kudłaty z Apex Clan podsumowuje swoje starty w Wyścigowym Motocyklowym Pucharze Polski (w skrócie WMPP - tą nazwę też zmieńcie prosimy...) w klasie Rookie 600. Były emocje, był ból, pot i łzy. W przyszłym sezonie spodziewamy się walki do końca. W tym roku #52 udało się przejechać połowę wyścigów.


Reszta jest milczeniem :D


15-latek z Polski przed wielką szansą

Daniel Blin z teamu wyścigowego Wójcik FHP Racing Team wystartuje w w mistrzostwach świata WorldSBK klasa Supersport 300. Młody zawodnik ma szansę na wielką karierę - warto śledzić jego poczynania! Plotki głoszą, że Daniel - nasz prowadzący - dostał imię po tym jak Blin zaczął odnosić swoje pierwsze sukcesy. Wcześniej miał na imię "Valentino".

Swoją drogą - za oklejenie motocykli teamu Wójcik FHP Racing Team odpowiada nie kto inny jak Apex Clan : P A my jesteśmy pewni, że przyjdzie czas, gdy na największych torach wyścigowych na świecie królować będą motocykle z motobandową czachą. Jeśli też nie możesz się tego doczekać to odwiedź nasz sklep!

Do zobaczenia w kolejnym MB.News! Znając życie - za kwartał!

Chcesz wiedzieć co szykujemy?

Dołącz do motobandziorów!

Zobacz naszą politykę prywatności