KTM 1290 Super Duke R - kosmos do potęgi!

Jeden z najbardziej oszałamiających nakedów doczekał się nowej odsłony! KTM zaprezentował nowego 1290 Super Duke R. Pomarańczowy cesarz pokazuje, kto tu rządzi i gwarantuje swojemu kierowcy odlot w kosmos.

Dzisiejszy dzień wita nas pomarańczowo - po władzę w USA sięgnął Donald Trump z blond grzywą i obliczem koloru marchewkowego. A w świecie motocykl jak tornado pojawił się nowy Super Duke : ) Świeży wygląd, zmienione osiągi (177 KM / 9750 rpm), zaawansowana elektronika. Model z 2014 roku -  KTM 1290 Super Duke R - miał co prawda więcej mocy, ale może tym razem da się ułamek tej mocy lepiej wykorzystać?  

Nowe Duke'i są jak amstafy cyborga - porównanie od jednego z naszych widzów (Jakub). Trudno się nie zgodzić!

Co do video to kilka słów o technice filmowej. Twórcy video w połowie filmu nie zatrzymali czasu. Zastosowana technika to tzw. motion control. W praktyce polega na trwaniu kamerowanego obiektu i otoczenia w bezruchu przy ruchu kamery. Nagranie podobnego ujęcia w slow motion (z użyciem kamery nagrywającej w dużej ilości klatek) byłoby niemożliwe właśnie ze względu ruch kamery. Iskry sypiące się z podnóżków zostały dodane cyfrowo.

Więcej filmów z premierami z EICMA 2016 pokażemy lada moment! : )