KAWASAKI – NOWA FABRYKA I STRATEGICZNE INWESTYCJE

Kawasaki poinformowało o swoich kolejnych planach inwestycyjnych w celu zwiększenia możliwości produkcyjnych oraz utworzeniu nowej spółki. 

    Kawasaki poinformowało o strategicznych inwestycjach, które mają nastąpić w najbliższej przyszłości. Najważniejszą informacją jest inwestycja o wartości 265 mln USD na rozbudowę istniejącej fabryki w Nebrasce (USA) oraz budowę całkowicie nowego zakładu produkcyjnego w Meksyku w celu zwiększenia swoich globalnych mocy produkcyjnych.

    „Kawasaki zwiększa również inwestycje na rozwój nowych produktów w segmentach motocykli, pojazdów UTV, ATV i JetSki oraz rozwoju innowacyjnych napędów elektrycznych, hybrydowych i wodorowych.” 

    Prezes Ito korzystając z okazji, ogłosił utworzenie nowej spółki w Japonii w ramach grupy KHI.

    „Kawasaki znacząco zmieni swoją strukturę organizacyjną, aby umożliwić jeszcze szybsze działanie w dynamicznie zmieniającym się świecie. Globalny oddział odpowiedzialny za rozwój i produkcję motocykli, skuterów wodnych i pojazdów ATV/UTV zostanie wydzielony ze struktur jako niezależna firma pod nazwą „Kawasaki Motors, Ltd” już na początku października 2021 r.”

Informacja prasowa