Jakie wybrać klocki hamulcowe do jazdy sportowej i na drogi? SRT Sinter Road & Track marki TRW

• Wymagający motocyklista potrzebuje wysokiej jakości klocków hamulcowych

• SRT Sinter Road & Track marki TRW to najwyższy model gwarantujący wydajność na drogach publicznych i na torach

• Maksymalne bezpieczeństwo dzięki technologii NRS™

Wielu motocyklistów uwielbia dynamiczną jazdę. Często odwiedzają wszelkie track-daye i każdą wolną chwilę przeznaczają na rozwój swoich umiejętności. Eksploatacja w takich warunkach to duże wyzwanie dla układu hamulcowego, a w szczególności wkładek ciernych – klocków hamulcowych.

To specjalnie dla nich marka TRW przygotowała najbardziej wydajne okładziny hamulcowe z homologacją drogową, Premium SRT Sinter Road & Track. Zapewniają one największą trwałość, doskonałą dozowalność oraz niezwykle precyzyjne hamowanie; będą zatem najlepszym wyborem dla amatorów o sportowym zacięciu! Wraz z wprowadzeniem do produkcji SRT Sinter Road & Track marka TRW opracowała dwa ciekawe rozwiązania: pierwszą z nich jest nowa, unikalna metoda produkcji. Mieszanka elementu ciernego ze spieku metalowego jest nanoszona w procesie spiekania na gorąco pod działaniem prądu o wysokim napięciu (w wyniku indukcji elektrycznej).

Taki proces zapewnia stały współczynnik tarcia, aż do osiągnięcia minimum płaszczyzny ciernej oraz doskonałą, jednolitą strukturę okładziny. Dzięki temu, bez względu na stopień zużycia, wydajność i idealna dozowalność zaspokoją najbardziej wymagających kierowców. Ponadto TRW opatentowało metodę NRS, czyli specjalną budowę podstawy klocków hamulcowych uniemożliwiającą rozwarstwienie mieszanki ciernej. A to oznacza, że bez względu na obciążenia, nie uszkodzimy jej mechanicznie…

Klocki hamulcowe SRT Sinter Road & Track TRW posiadają homologację ABE i doskonale współpracują zarówno z oryginalnymi tarczami hamulcowymi, jak i tymi oferowanymi przez TRW. Co najważniejsze – przeznaczone są do użytku na drogach publicznych.

Do zastosowań typowo torowych i wyczynowych, TRW zaleca okładziny z przeznaczeniem do wyczynowych sportów motocyklowych, jak SCR, czy SRQ.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: trwaftermarket.com/pl/motocykl/

Informacja prasowa