Isle of Man TT - hipnotyzujący film o fenomenie, którego nie sposób pojąć

Od czasu pierwszego historycznego wyścigu Isle of Man TT trasa na Wyspach Man pochłonęła w sumie życie 250 zawodników. Wielu zastanawia się, jak to w ogóle możliwe, że to wyzwanie nadal przyciąga śmiałków z całego świata. Ten film tłumaczy dlaczego tak się dzieje.

Zobaczcie fragment krótkometrażowego filmu w reżyserii Luke'a Huxhama (polecamy się zapoznać!). Twórca pokazuje nie tylko weteranów i legendy wyścigów na Wyspach Man, ale także nowicjuszy. Całość składa się na hipnotyzującą mieszankę śmiałości, lęku i fatalnego zauroczenia. Pełne - 20 minutowe video dostępne w serwisie Vimeo za płatnym dostępem za 19 złotych.

Tegoroczne IoMTT było tematem naszych tekstów poświęconych min.: Subaru na trasie wyścigu i rekordowi okrążenia w wykonaniu Dunlopa,

Poskąpiliśmy kasy, nie oglądaliśmy całości, choć widząc takie obrazy i słysząc ten dźwięk naprawdę kusi. Podsumowując gdzieś między podziwem, a zwątpieniem mieści się jeszcze historia z pozoru zwyczajnych ludzi. I to oni niezależnie od naszego stosunku do ich pasji i czasami wbrew rozsądkowi wracają każdego roku na trasę Man TT. Ku pamięci tych, którzy tam odeszli.