Honda CB1100 EX i RS Final Edition - koniec chłodzenia powietrzem

Honda CB1100 był nowoczesnym motocyklem dla ludzi, którzy jednak czuli przywiązanie do klasyki z lat 70 czy 80. Klasyczne linie, okrągła lampa, silnik chłodzony powietrzem to kwintesencja stylu retro.  

   Niestety ten klasyczny motocykl ze względu na niespełnianie normy spalin Euro 5 zniknął już z europejskiej strony producenta. Teraz producent przedstawiając wersje Final Edition sugeruje koniec produkcji modelu. Obecnie motocykl nadal jest oferowany w Stanach Zjednoczonych oraz Azji. 

   Motocykl w zależności od rynku był lub jest oferowany w  dwóch wersjach EX - całkowicie klasyczny japoński motor na szprychowych felgach z dużą ilością chromu, oraz RS - który wyróżnia się innym zbiornikiem paliwa, niższą kierownicą, mniejszą ilością chromu oraz odlewanymi obręczami kół.

   Jest to końcem pewnej epoki, ponieważ jest to ostatni motocykl producenta chłodzony powietrzem. Ostatnie sztuki sprzedawane w Europie oferowane były z rzędowym czterocylindrowym silnikiem o pojemności 1140cm³ generujący 90KM mocy.

   Producent umieścił w sieci tylko kilka zdjęć z których wynika, że RS Final Edition pojawi się w dwóch kolorach matowy granat oraz czerń, a EX Final Edition będzie można kupić w klasycznej czerwieni wraz z nowymi felgami. 


 


  

Informacja prasowa