Harley-Davidson prezentuje APEX, nowe fabryczne malowanie custom

Harley-Davidson zaprezentował pod nazwą Apex, nową opcję fabrycznego malowania custom dla wybranych modeli Grand American Touring. Ten nowy, dynamiczny schemat kolorystyczny debiutuje podczas dorocznego zlotu motocyklowego w Sturgis. Malowanie Apex jest inspirowane długą i pełną sukcesów historią wyścigową Harley-Davidson, najbardziej kultowej marki motocyklowej na świecie. Spuścizna wyścigowa, której początki ustanowiono ponad sto lat temu w zawodach hill climb, enduro i flat track, trwa do dziś, gdyż zespół fabryczny Harley-Davidson® Screamin’ Eagle® broni mistrzostwa MotoAmerica King of the Baggers zdobytego w 2021 roku. 

                           

„Malowanie fabryczne Apex w stylu custom daje motocyklistom możliwość wyrażenia na karoserii swoich baggerów emocji związanych z prędkością i rywalizacją” – powiedział Brad Richards, wiceprezes ds. projektowania i dyrektor kreatywny ds. motocykli. „Ten schemat malowania komunikuje szybkość i pęd, dzięki liniom i kolorom inspirowanym motocyklami wyczynowymi Harley-Davidson®”.

Malowanie Apex zawiera grafikę na zbiorniku paliwa, która naśladuje kształt zbiornika legendarnego motocykla Harley-Davidson® XR750 do wyścigów flat track. W modelach z owiewką grafika przesuwa się do tyłu, aby zrównać się z grafiką zbiornika i prowadzi pod kątem sugerującym szybkość. Linie na przednim błotniku łączą się wizualnie z liniami na bocznych osłonach i kufrach, tworząc efekt płynności. Oglądany z profilu motocykl wydaje się być w ruchu.

   

Bazą schematu jest czarny podkład Vivid Black a szare panele w kolorze Gauntlet Grey są otoczone akcentującym paskiem w kolorze Jet Fire Orange – oryginalnym kolorze stosowanym w maszynach wyścigowych XR750. W każdym panelu widać wewnętrzne cienie i subtelny deseń z logo Bar & Shield, który pojawia się i zanika w całym schemacie. Ten efekt zanikania był zainspirowany efektem zanikania motywu szachownicy obserwowanym w motocyklach wyścigowych Harley-Davidson Factory Team. Całość pokryta jest warstwą lakieru bezbarwnego. Malowanie custom Apex jest nakładane w zakładach Harley-Davidson York Vehicle Assembly i Harley-Davidson Tomahawk Operations.

Malowanie Apex będzie oferowane na całym świecie przez pozostałą część okresu zamawiania modeli z rocznika 2022, jako fabryczna opcja w wybranych modelach Harley-Davidson Grand American Touring:

  •   Road King™ Special
  • Street Glide™ Special (wersja z wykończeniem Chrom oraz Black)
  • Ultra Limited (wersja z wykończeniem Chrom oraz Black)
  • Road Glide™ Limited (wersja z wykończeniem Chrom oraz Black)
  • Road Glide™ Special (wersja z wykończeniem Chrom oraz Black)

Dział oryginalnych części i akcesoriów Harley-Davidson będzie oferować bagażniki Tour-Pak® i przednie błotniki pomalowane zgodnie ze schematem kolorystycznym Apex. Umożliwi to posiadaczom dalsze modyfikacje motocykla zamówionego z fabrycznym malowaniem Apex.


 

Skontaktuj się z lokalnym autoryzowanym dealerem Harley-Davidson®, aby uzyskać więcej informacji na temat procedury zamawiania motocykla Harley-Davidson® i akcesoriów z fabrycznym malowaniem Apex w stylu custom.