Ducati Project 1408

Ducati uruchomiło dedykowaną stronę projektu 1408 - dostępna wyłącznie dla wybranych klientów marki. O co w tym chodzi? Już za kilka dni w Mediolanie zostanie zaprezentowana najpotężniejsza maszyna z rodziny Panigale. 

1408 - czyli 1299 Panigale Superleggera 

1408 to (niestety?) nie pojemność silnika nowego potwora z włoskiej stajni. Jest jednak na co czekać, ponieważ będzie to limitowana wersja najmocniejszego i najlżejszego Panigale! Mówimy tutaj prawdopodobnie o wersji Superleggera. 

220 KM i 155 kg

To robi wrażenie - motocykl będzie posiadał carbonową ramę, wahacz i wiele innych elementów. Wszystko po to by maksymalnie zbić masę. Do tego zawieszenie i heble z najwyższej półki (tak jakby zwykłe panigale miało się czego wstydzić...). Silnik konstrukcyjnie ma być oparty na jednostkach budowanych pod WSBK - jednym słowem, Ducati chce sprzedawać prawdziwego potwora. Superleggera ma być 10 kg lżejsza i o 15 KM mocniejsza od zwykłego modelu 1299.

66 000 

To cena nowej zabawki. Nie są to jednak złotówki a brytyjskie funty. Szybki rzut okiem na kurs walut i naszym oczom ukazuje się zniewalający wynik niecałych 320 tyś zł. Wielkie pieniądze, za wielkie motocykle.