Drobny błąd i motocyklista spada w przepaść do wody. Skończyło się na strachu.

4 września 2019, stan Kolorado i motocyklowa przeprawa przez Schofield Pass - urokliwą, dziką przełęcz. Bohaterem video jest Rick Hogge, uczestnik wyjazdu motocyklowego Mountain Moto Jam 2019. Brak doświadczenia, drobny  błąd i wyprawa niemal skończyła się tragedią. Felerny odcinek trasy zaczyna się około 5:00.


Pierwsze 5 minut to zapis przejazdu przez przełęcz. Schofield Pass przebiega na wysokości ponad 3000 m.n.p.m. w Elk Mountains w paśmie Gór Skalistych. Niegdyś wykorzystywana była przez poszukiwaczy srebra, dziś przez poszukiwaczy przygód. Jeśli wierzyć WIkipedii przełęcz jest zamknięta przez większość roku ze względu na śnieg i błoto i otwierana tylko na dwa miesiące późnym latem. O trudności terenu świadczy fakt, że liczba ofiar, które zginęły na przełęczy wynosi 12 osób. Niewiele brakowało, by liczba ta jeszcze wzrosła...

Z czasem trasa robi się coraz bardziej dzika, a przed motocyklami pojawia się bardziej wymagająca ścieżka. W około 5:00 Rick popełnia błąd, który niemal skończył się dla niego tragicznie. Co się stało? Rick wybrał linię przejazdu z lewej strony, która wyglądała na prostszą. Przednie koło podbiło się na kamieniu i obsunęło się w lewo, motocyklista odkręcił przypadkowo gaz. W tym momencie sytuacja była już nie do opanowania - motocykl i motocyklista lecą w przepaść do rwącego potoku.

Autor video miał dużo szczęścia, za które w opisie dziękuje Bogu. Szczęśliwie motocyklista spadł do wody, a na dodatek blisko krawędzi. Wydostał się na brzeg. W wyprawie uczestniczyło wiele osób, które od razu popędziły z pomocą. Skończyło się bez obrażeń, a motocyklista 15 minut później był już bezpieczny. Autor umieścił video w całości dla zobrazowania całej sytuacji i przedstawienia emocji towarzyszących tak dramatycznemu wydarzeniu.