Barton NXT125 – tani cross na początek. Prezentacja, cena, dane techniczne.

 

     Małe crossy to idealna baza dla osób chcących rozpocząć swoją motocyklową przygodę. Są lekkie, niewysokie oraz przewidywalne, przez co łatwo je prowadzić w każdym terenie. Przykładem takiego właśnie motocykla jest Barton NXT125.

     Jazda crossowym pitbikiem to bezpieczeństwo przy pierwszych lekcjach nauki poruszania się offroadowymi jednośladami. Bez problemu poradzą sobie zatem z takim pojazdem zupełnie początkujący, także dzieci, kobiety czy seniorzy, a osoby z doświadczeniem w prowadzeniu jednośladów na szosie będą miały fajną bazę do szlifowania swoich umiejętności jazdy po bezdrożach.


     Idealnym wyborem, pod względem parametrów i ceny zakupu, jest niewątpliwie Barton NXT 125. Motocykl zbudowany na sztywnej, rurowej ramie, w której osadzono jednocylindrowy, czterosuwowy silnik o pojemości 125 centymetrów sześciennych, charakteryzujący się sprawdzoną jakością i rasowym brzmieniem. Silnik o mocy 9 KM chłodzony jest powietrzem i współpracuje z czterobiegową skrzynią biegów. Te parametry, wraz z niewielką wagą, zapewnią niewymagającemu użytkownikowi wiele radości z jazdy.

     Barton NXT 125 swoją zwinność i łatwość prowadzenia zawdzięcza zawieszeniu up-side down oraz wzmocnionej konstrukcji tylnego wahacza. Jak na motocykl terenowy przystało pojazd został wyposażony w kostkowe opony, gąbkowy filtr powietrza rodem z profesjonalnych maszyn, kickstarter – awaryjnie wykorzystywany w przypadku problemów z uruchomieniem motocykla za pomocą elektrycznego rozrusznika, gdy akumulator nieoczekiwanie nas zawiedzie. Wyjęcie go lub podładowanie jest bardzo proste, gdyż znajduje się bezpośrednio pod kanapą. Jeśli już o kanapie mowa, to umieszczona jest ona na poziomie 860 mm, co pozwala na pełną kontrolę motocykla zarówno podczas jazdy, jak i po zatrzymaniu.


     Zaczynając zmagania na takim crossie, jak opisany Barton NXT 125, warto wybrać motocykl znanej już marki, która istnieje długo na rynku, co zapewni odpowiednią pomoc techniczną czy zaplecze części zamiennych. Jazda off-roadowa to świetna zabawa nastawiona często na pokonywanie różnorakiego, czasem nieznanego terenu, co może skutkować niegroźnymi w skutkach upadkami czy uszkodzeniami motocykla. Wówczas pomoc importera/dealera w przywróceniu sprzętu do pełnej sprawności jest nieodzowna.


     Motocykl dostępny jest w kilku kolorystykach, a jego cena to zaledwie 4 599 zł. Więcej o tym modelu, jak i o jego starszych braciach, NXT 250 czy NXT 300 znajdziecie na stronie producenta. Zapraszamy do sieci sprzedaży Barton Motors.

Dane techniczne:

Silnik:

jednocylindrowy, chłodzony powietrzem, 4-suwowy

pojemność: 125 cm3

moc maksymalna: 6,5 kW/700 obr./min

skrzynia biegów: manualna,4-biegowa

rozruch: elektryczny, nożny

Wymiary i masa:

długość: 1620 mm

wysokość: 1020 mm

szerokość: 730 mm

rozstaw osi: 1150 mm

waga: 75 kg

Koła:

Felga przednia: stalowa 1.60-17

Opona przód: 70/100-17

 Felga tylna: stalowa 1.85-14

Opona tył: 90/100-14

Hamulce przód/tył: tarczowe 190 mm

Eksploatacja:

zbiornik paliwa: 6,3 l

 

Gwarancja: 1 rok

Link do motocykla Barton NXT 125 na stronie dilera.

Informacja prasowa