7 Sportowo szosowych kasków do 800zł - 2018

Kaski szosowe to bardzo popularna grupa — pasują one do większości motocykli na rynku, a ich ceny zaczynają się na bardzo przyzwoitym poziomie. I choć wentylacja nie jest ich najmocniejszą stroną, to posiadają gadżety ułatwiające życie — takie jak blenda, czy wyściółka przystosowana dla osób jeżdżący w okularach. Do większości kasków szosowych bez problemu dopasujemy interkom. 

Rzućmy więc okiem, co możemy znaleźć w średniej półce cenowej. 

MT Blade SV - cena od 319zł 


To najtańszy kask na tej liście. MT to Hiszpańska marka, która zajmuje się przede wszystkim kaskami w średniej i niższej półce cenowej. Blade SV wykonany jest z poliwęglanu, więc spokojnie może konkurować z kaskami takimi jak Lazer, Shark S600 czy lepszymi modelami LS2. Wentylacja nie jest rewelacyjna ale to raczej standard w tej półce cenowej. MT posiada blendę przeciwsłoneczną, przyjemną wyściółkę antybakteryjną oraz wizjer z możliwością zamontowania pinlocka. 

Jego cena teraz jest wyjątkowo atrakcyjna - ponieważ jeszcze dwa lata temu kosztował ponad 430zł! W tym roku na rynek ma trafić jego następca, więc MT Blade SV pojawił się w bardzo atrakcyjnej cenie, która obowiązuje na ostatnie modele. 

Zobacz: MT Blade SV

Caberg Stunt - od 599zł


Najbardziej miejski kask w tym zestawieniu! Ostro zarysowana bryła, z wyraźnie wyciągniętym przodem. Hooligan style! Kask idealny pod motocykle typu supermoto czy nakeda pokroju MT-07. Do tego mocna wentylacja (jak na kask za te pieniądze) oraz blenda przeciwsłoneczna. Plusy Caberga to także oddychająca wyściółka i niska waga skorupy. Wady? mocna wentylacja nie należy do cichych, więc nie sprawdzi się w dalekiej turystyce. Za to na krótkie wypady i miejski skwar - jak najbardziej. Lubisz się wyszaleć na motocyklu i zależy Ci na dobrze wyglądającym kasku w rozsądnej cenie? Pomyśl o tym kasku.  

Zobacz: Caberg Stunt


Airoh Valor - od 549zł 


Sportowa propozycja Airoha za przyzwoite pieniądze w średniej półce cenowej. Kask posiada spore wloty wentylacyjne, które mocno odznaczają się na skorupie. Do tego agresywny tylny spoiler. Podstawowa cena tego kasku wynosi 549zł, jednak za niewielką dopłatą 50zł - możemy przebierać w wielu, wypasionych malowaniach. Nasze ulubione to czacha, Valor w tym malowaniu wygląda po prostu genialnie. Do tego dostajemy przyjemną wyściółkę, wizjer z możliwością montażu pinlocka i proste w obsłudze zapięcie microclick z regulacją. Warto dokupić sobie ciemną szybę dla lepszego efektu. 

Zobacz: Airoh Valor


Shark Ridill - od 599zł


Konkurencja dla Caberga Stunt i Airoha Valor - jednak w zupełnie innym stylu. Ridill to kask zdecydowanie mniej sportowy, a bardziej szosowy. To następca S600, więc mamy wygodną wyściółkę i blendę - która niestety jest obsługiwana przez suwak na górze skorupy, więc trzeba się przyzwyczaić do odrywania ręki od kierownicy i majdania nią nad głową. Skorupa kasku została wykonana z termoplastu, szału nie ma - jednak trzeba przyznać, że Shark zawsze używany termoplastu dobrej jakości. 


Caberg Duke II - od 789zł


Jeżeli mowa o kaskach szosowych, to nie możemy zapomnieć o szczękowcach - a ich najpopularniejszym przedstawicielem jest Caberg Duke. Kask standardowo używany są przez wielu policjantów w Polsce, Włoszech czy Francji. Producent przede wszystkim postawił na wygodę i prostotę. Mamy więc przyjemną wyściółkę, łatwe zapięcie oraz oczywiście blendę! Kask przyjemny także dla osób jeżdżących w okularach. Kask wprawdzie zdobył 5 gwiazdek w testach sharpa, jednak pamiętajcie, że do szybszej turystyki polecamy kaski z włókna szklanego. 

Zobacz: Caberg Duke II


BELL QUALIFIER DLX - od 799zł


Typowy przedstawiciel kasku sportowo-turystycznego. Jeżeli chodzi o sportowe akcenty, to z całą pewnością jest to nieźle działająca (jak na ten segment) wentylacja, a także sportowe zapięcie DD. Z turystycznych aspektów mamy tutaj wygodną wyściółkę oraz miejsce na zamontowanie intercomu. A całość spina - specjalny wizjer fotochromatyczny, który sam się przyciemnia i rozjaśnia, więc żadna blenda nie jest nam potrzebna! To o tyle niezwykły gadżet, że w tej półce cenowej praktycznie niespotykany... dlaczego? Ponieważ sam taki wizjer kosztuje 500zł. Tutaj mamy go w standardzie i stanowi najważniejszy argument Bella przy kupnie tego kasku. Co ciekawe, za podstawowe malowania - nie musimy dopłacać. 

Zobacz: Bell QUALIFIER DLX

HJC FG-17 - od 799zł


Najbardziej sportowy kask z całego zestawienia - do tego posiada najmocniejszą skorupę, ponieważ jest ona wykonana z włókna szklanego i przeszła certyfikat Snell M2015. To właśnie dla wytrzymałej skorupy kupuje się ten kask - naszym zdaniem to najlepszy kask sportowy za te pieniądze. Oczywiście, nie jest to kask turystyczny - ale jeżeli tniesz zakręty na R6, a nie masz zbyt wiele zbędnej gotówki to za 799zł masz przyzwoity sportowy garnek. Nie zabrakło także działającej wentylacji, pinlocka w zestawie oraz zapięcia DD - a to oznacza, że w tym kasku możemy wystartować w zawodach sportowych. 

Zobacz: HJC FG-17