5 propozycji dla każdego - kaski motocyklowe Caberg 2021

    Caberg to włoska marka kasków motocyklowych mająca w swojej dziedzinie już prawie 50 lat doświadczenia. Pierwszy kask Caberg powstał w roku 1974. Pół wieku później kaski Caberg nadal skłądane są we włoskim Bergamo, a marka cieszy się dużą popularnością i uznaniem nie tylko na Półwyspie Apenińskim. Poznajcie gamę modeli dostępną w Polsce!

    Włochy to najbardziej "motocyklowy" kraj w Europie. Motocykle i skutery znajdują się tam na każdym kroku. A że Włosi znani są z wyczucia smaku, stylu i fantazji to podobnie prezentują się ich kaski. Filozofia Caberga opiera się na produkcji kasków wyróżniających się wyglądem, stylowych i mających „to coś” - odrobinę innowacji.

Caberg Duke II

    Caberg znany jest min. z produkcji kasków szczękowych. To właśnie Włosi jako pierwsi wpadli na pomysł, żeby w kasku dało się "podnieść" szczękę podczas postoju lub jazdy. Duke II to obecnie najpopularniejszy model kasku szczękowego od Caberga. Skorupa kasku wykonana jest z materiału LG CHEM HI 100H High Impact ABS, czyli Acrylonitrile Butadiene Styrene - pod tą złożoną i imponującą nazwą kryje się termoplast. Dzięki temu kask jest tani, a jednocześnie odpowiednio mocny i wytrzymały na uderzenia.


    Kask posiada podwójną homologację. Oznacza to, że można jeździć zarówno z podniesioną, jak i zamkniętą szczęką. Duke II wyposażony jest w blendę, czyli wysuwany, przyciemniany okular ograniczający ilość światła docierającą do oczu podczas słonecznych dni. W zestawie (z jednym wyjątkiem!) znajduje się też Pinlock, zapobiegający parowaniu wizjera. Miękkie wypełnienie kasku jest w pełni wyjmowane, hipoalergiczna i nadająca się do prania.

    Zarówno wizjer jak i blenda są wykonane z materiałów odpornych na zarysowania. Caberg Duke II otrzymał maksymalną ocenę (5 gwiazdek) w testach Sharpa.

  • Cena: od 629zł* *(w wersji bez pinlocka)


Caberg Levo

    Levo to najwyższy model kasku szczękowego od Caberga. Kask podobnie jak Duke II wyposażony jest w blendę, w zestawie znajduje się pinlock, a liner (wypełnienie) jest w pełni demontowalne, hipoalergiczne i przystosowana do prania. Więc na czym polega różnica?


    Caberg Levo to kask turystyczny, którego skorupa wykonana jest z wyższej klasy materiału w stosunku do Duke II. Tworzywem jest kompozyt włókna szklanego, Kevlaru, oraz włókna węglowego. Caberg Levo wyposażony jest w PANORAMIC VISION czyli wizjer o powiększonym polu widzenia.

  • Cena: od 1499zł


Caberg Uptown

    Uptown to miejski kask typu Jet, czyli kask otwarty z długiem wizjerem, który osłania twarz przed naporem wiatru. Jest to kask chętnie wybierany na skutery, do jazdy miejskiej zarówno na mniejsze, jak i większe motocykle. Skorupa kasku wykonana została z ABS. Dostępna jest pełna rozmiarówka w dwóch rozmiarach skorup. Otwarta konstrukcja sprawia, że do środka wpada masa świeżego powietrza, a jazda w słoneczną, albo upalną pogodę to czysta przyjemność.


    Caberg Uptown posiada zapięcie mikrometryczne, oraz wysuwaną blednę przeciwsłoneczną. Kask jest przystosowany do montażu pinlocka. Świetnie sprawdzi się przy dojazdach do pracy lub podczas pokonywania zakorkowanego miasta. Pod względem zastosowania zbliżonym modelem jest Caberg Riviera - idealny wybór na skuter lub motocykl typu chopper czy cruiser.

  • Cena: od 569zł


Caberg Avalone

    Avalone to nowość na rok 2021. Jest to kask integralny z atrakcyjnymi malowaniami i dobrą ceną. Łączy w sobie elementy kasku sportowego z kaskiem turystycznym - sprawdzi się tym samym zarówno w mieście, jak i na krótkie trasy. Avalon wyposażony jest w liczne, regulowane otwory wentylacyjne, dzięki czemu możemy liczyć na stały dopływ świeżego powietrza.


    Kask wyposażony jest w blendę przeciwsłoneczną oraz przystosowany do zamontowania pinlocka. Miękkie wypełnienie kasku można w bardzo prosty sposób wypiąć i jest ono także w pełni hipoalergiczne. Kask występuje w kilku ciekawych, kreskówkowych malowaniach.


Caberg Drift Evo

    Drift Evo to najbardziej sportowy kask w ofercie Caberga. Podobnie jak Avalon jest kaskiem integralnym. Kask przyciąga wzrok swoją agresywną stylistyką: ostrymi liniami i wydatnym spoilerem. W ofercie znajduje się sporo ciekawych malowań.


    Kask jest wykonany z kompozytu włókna szklanego. Jest to jedna z tańszych propozycji kasków na rynku wykonanych z tego materiału. Tak jak na modele sportowe przystało jest on wyposażony w zapięcie DD – bardzo proste i najbezpieczniejsze. Najbardziej szosowy element kasku to blenda przeciwsłoneczna, dzięki której kask będzie też komfortowy podczas pokonywania dłuższych dystansów.

Cena: od 1099zł


* Wszystkie ceny kasków podane na stan z października 2021.