Znamy ceny i osiągi Pan America 1250 od H-D!

Zbudowane, aby przetrwać, stworzone do eksploracji, zaprojektowane na przygody.

Modele Pan America 1250 i Pan America 1250 Special są napędzane nowym, chłodzonym cieczą silnikiem Revolution® Max 1250 typu V-Twin o pojemności 1250 cm3 i mocy ponad 150 KM, zaprojektowanym tak, aby zapewnić wysoki moment obrotowy dostępny w szerokim zakresie obrotów, aż do czerwonej linii. Aby zminimalizować całkowitą masę motocykla (Pan America 1250 - 245 kg/Pan America 1250 Special - 258 kg; z płynami) silnik Revolution Max jest zintegrowany z pojazdem jako centralny element konstrukcyjny podwozia.

Cena motocykla Pan America™ 1250 w kolorze Vivid Black wynosi 71 970 PLN*

Cena motocykla Pan America™ Special 1250 w kolorze Vivid Black wynosi 82 680 PLN*

Modele Pan America są wyposażone w technologie mające na celu poprawę wrażeń z jazdy, w tym elektronicznie sterowane tryby jazdy oraz systemy zwiększające bezpieczeństwo podczas jazdy w zakręcie. Ten szeroki zestaw technologii ma na celu dostosowanie osiągów motocykla do dostępnej trakcji podczas przyspieszania, zwalniania i hamowania. Model Pan America 1250 Special jest wyposażony w elektronicznie regulowane, półaktywne zawieszenie przednie i tylne. Wyposażono go również w innowacyjny w branży system Adaptiwe Ride Hide, nowy rewolucyjny system adaptacyjnego zawieszenia, które obniża motocykl po zatrzymaniu oraz podnosi i utrzymuje w optymalnym ustawieniu podczas jazdy.

Regulowane zawieszenie

Model Pan America 1250 posiada wysokiej klasy pasywne przednie i tylne zawieszenie z pełną regulacją napięcia wstępnego sprężyny oraz tłumienia dobicia/odbicia. Skok zawieszenia z przodu i z tyłu wynosi 190 mm. Zawieszenie przednie to odwrócony widelec typu cartridge z goleniami 47mm firmy SHOWA®. Tylne zawieszenie to amortyzator SHOWA® Piggyback z hydraulicznie regulowanym napięciem wstępnym sprężyny. Tylne zawieszenie jest łączone systemem drążków zapewniając progresywne wyczucie skoku, co gwarantuje komfortową jazdę na drodze i daje jednocześnie doskonałe wsparcie w warunkach terenowych.

Ekran dotykowy

Wszystkie wskaźniki i funkcje multimedialne są wyświetlane na odchylanym 6,8-calowym ekranie dotykowym TFT (od thin-film-transistor, rodzaj wyświetlacza ciekłokrystalicznego charakteryzującego się wysoką jakością obrazu i kontrastem). Ekran pokryty jest szkłem antyrefleksyjnym, co ułatwia przeglądanie jego zawartości w większości warunków oświetleniowych. Funkcja ekranu dotykowego jest wyłączona, gdy motocykl jest w ruchu, ale wtedy kierowca może obsługiwać wiele funkcji ekranu za pomocą przycisków i przełączników przy kierownicy. Na ekranie można wyświetlić funkcje multimedialne po sparowaniu z urządzeniem mobilnym kierowcy wyposażonym w Bluetooth, w tym muzykę i połączenia telefoniczne. Nawigację zapewnia bezpłatna aplikacja Harley-Davidson® App dla systemów iOS lub Android.

Zwiększone bezpieczeństwo jazdy w zakręcie

Model Pan America 1250 jest wyposażony w systemy zwiększające bezpieczeństwo w trakcie jazdy w zakręcie, będące zestawem technologii wspomagających kierowcę w nieoczekiwanych sytuacjach lub przy złych warunkach drogowych. Są to systemy elektroniczne wykorzystujące najnowsze technologie sterowania podwoziem, elektronicznego sterowania hamulcami i układem napędowym. Systemy te wykorzystują sześcioosiową jednostkę pomiaru inercyjnego (IMU) w celu obliczenia optymalnej interwencji, gdy motocykl jest pochylony. Elementy poprawiające bezpieczeństwo podczas jazdy w zakręcie w modelu Pan America 1250 obejmują: elektronicznie połączone hamulce z działaniem w zakręcie (Cornering Enhanced Electronically Linked Braking), układ ABS z działaniem w zakręcie (Cornering Enhanced Antilock Braking System), system kontroli trakcji z działaniem w zakręcie (Cornering Enhanced Traction Control System), układ kontroli poślizgu z działaniem w zakręcie (Cornering Enhanced Drag-Torque Slip Control System), oraz system zapobiegający staczaniu się pojazdu na wzniesieniu (Hill Hold Control).  

Dodatkowe cechy modelu Pan America™ 1250

• Lekki układ wydechowy został wykonany ze stali nierdzewnej serii 304 i zaprojektowany tak, aby spełniać światowe normy emisji spalin (w tym Euro V) i hałasu bez negatywnego wpływu na trwałość i osiągi. Katalizator jest umieszczony jak najbliżej silnika, aby zminimalizować jego rozmiar i wagę, a także aby utrzymywać ciepło z dala od kierowcy. Para tłumików – jeden pod silnikiem, a drugi po prawej stronie motocykla – zwiększa objętość układu wydechowego, co pozwala na skuteczne tłumienie dźwięku przy minimalnym ciśnieniu wstecznym, co poprawia osiągi. Układ wydechowy został zaprojektowany tak, aby stworzyć prześwit pod motocyklem w celu ograniczenia możliwości uszkodzenia podczas jazdy terenowej oraz aby nie zmniejszać dostępnego kąta pochylenia maszyny. • Część siedziska przeznaczoną dla kierowcy można ustawić w pozycji wysokiej i niskiej, co pozwala na lepsze dopasowanie się do motocykla. Regulacja wysokości siedziska nie wymaga użycia narzędzi. Wysokość siedziska bez obciążenia wynosi 870 mm w położeniu dolnym i 895 mm w położeniu górnym.

• Czteropozycyjną szybę przednią można regulować jedną ręką, za pomocą dźwigni znajdującej się obok ekranu wyświetlacza, w zakresie 45 mm, co umożliwia najlepsze dopasowanie do sylwetki kierowcy, jego preferencji lub zmieniających się warunków jazdy.

• Tempomat w wyposażeniu standardowym.

• Lekki aluminiowy zbiornik paliwa o pojemności 21,2 l, aby zapewnić większy zasięg jazdy. Wlew paliwa jest umieszczony z przodu na górze zbiornika, dzięki czemu większość toreb na zbiornik nie będzie go zakrywać, co umożliwia tankowanie z założoną torbą. Zbiornik paliwa ma kształt optymalizujący powierzchnię wlotu powietrza do silnika, który znajduje się pod zbiornikiem.

• Model Pan America™ 1250 wyposażono w oświetlenie LED, które zapewnia charakterystyczny styl i doskonale się sprawdza, a dodatkowo zapewnia wytrzymałość w warunkach terenowych. Reflektor LED Daymaker® Signature został zaprojektowany przy użyciu nowej technologii analizy fotometrycznej w celu uzyskania oświetlenia drogi z bardzo jednorodnym rozproszeniem światła, co eliminuje dekoncentrujące kierowcę jaśniejsze punkty.

• Przednie kierunkowskazy są umieszczone tak, aby były chronione przez osłonę rurową podczas jazdy off-road.

PAN AMERICA 1250 SPECIAL

Model Pan America 1250 Special to najwyższej klasy motocykl typu adventure touring, wyposażony w szereg dodatków i ekskluzywnych funkcji:

• Półaktywne zawieszenie przednie i tylne z kontrolą obciążenia pojazdu

• System monitorowania ciśnienia w oponach (TPMS)

• Podpórka centralna

• Wielopozycyjny pedał hamulca tylnego

• Gmole

• Aluminiowa osłona silnika

• Adaptacyjny reflektor Daymaker® Signature

• Podgrzewane manetki i owiewki na dłonie

• Amortyzator skrętu

• Opcja montowana fabrycznie: System Adaptive Ride Height

Dowiedz się więcej o motocyklach Harley-Davidson® Pan America™ 1250 i Pan America™ 1250 Special na www.harley-davidson.pl

Informacja prasowa