Yamaha Resonatro 125 - motocykl inspirowany Yamahą Music

Yamaha przygotowała zestaw kilku maszyn koncepcyjnych, które pokaże na żywo na targach Tokyo Motor Show 2015. Impreza rozpocznie się 29 października, ale już dziś Yamaha zdradziła, czego należy się spodziewać.

Na swoim stoisku Yamaha zaprezentuje w sumie dwadzieścia modeli, w tym sześć światowych premier. Hasło Yamahy podczas imprezy to "Yamaha Motor Product Orchestra" - co nawiązuje bezpośrednio do drugiej dziedziny produktów, w której Yamaha osiągnęła mistrzostwo - czyli do instrumentów muzycznych.

Resonatro 125 powstał z wykorzystaniem technik znanych z produkcji instrumentów muzycznych.

Właśnie do instrumentów muzycznych nawiązuje intrygujący Resonatro 125. Resonatro to model koncepcyjny przeznaczony dla początkujących i młodych motocyklistów. Posiada jednocylindrowy, czterosuwowy silnik o pojemności 125 cm³, chłodzony powietrzem i zasilany wtryskiem paliwa. Najważniejszy w tym motocyklu jest jednak sposób w jaki łączy technologię i styl.

Charakteryzuje go bardzo zwarta konstrukcja i innowacyjny wyświetlacz, który sadząc po zdjęciach opiera się na ekranie smartfona. Yamaha określa ten motocykl jako fuzję nostalgii za klasykami z przyszłością motocyklizmu. Ozdobna część baku paliwa i osłony boczne przy kanapie wykonane są z drewna, którego Yamaha używa przy produkcji pudeł rezonansowych gitar klasycznych. Przy tworzeniu układu wydechowego wykorzystano techniki znane z produkcji instrumentów dętych.

Na stoisku Yamahy na Tokyo Motor Show 2015 zaprezentowane zostaną także dwa koncepcyjne motocykle z napędem elektrycznym, sportowy samochód, trójkołowiec i robot jeżdżący na motocyklu(!).