Yamaha R1 po czterech latach powalczy na torach w serii World Superbike!


Po czterech latach nieobecności Yamaha zapowiedziała swój powrót do serii World Superbike. Czy nowy model YZF-R1 zawojuje światowe tory?

Yamaha poważnie powalczy z innymi sportowymi litrami po raz pierwszy od 2011 roku, kiedy to Marco Melandri zajął drugie miejsce. Mimo sukcesu Yamaha zrezygnowała z dalszego udziału w serii skupiając się na bardziej prestiżowych wyścigach MotoGP i pracach nad nowym modelem swojego sztandarowego motocykla. Swój jedyny tytuł mistrzowski Yamaha zdobyła w 2009 roku - dokonał tego Ben Spies.

W skład zespołu Yamahy wejdą utalentowani riderzy - mistrz świata superbików z 2014 roku Sylvian Guintoli (Francuz wcześniej związany z Aprillią), oraz zdobywca tytułu mistrza w British Superbike Championship Alex Lowes. Oficjalny powrót do WorldSBK wspierany jest współpracą z doświadczonymi partnerami: Crescent Racing i PATA. Crescent posiada 20-letnie doświadczenie w udziale w wyścigach British Superbike Championship, World Superbike i MotoGP - będzie partnerem Yamahy jako team wyścigowy. PATA natomiast będzie sponsorem tytularnym.

Yamaha Motor Europe zachowa odpowiedzialność za strategię wyścigów i rozwój techniczny. Tegoroczny sezon World Superbike należy bezsprzecznie do Kawasaki: Tom Rea zapewnił sobie mistrzostwo na kilka wyścigów przed końcem, a jego kolega Tom Sykes jest trzeci. Czy Yamaha