Yamaha prezentuje R1 gotową do startu w WSBK!

Zgodnie z wrześniowymi zapowiedziami Yamaha po czterech latach przerwy wraca do serii WSBK. Prezentacja motocykla odbyła się przy udziale zawodników: Sylvaina Guintoli (zwycięzcy serii WSBK z 2014 roku) oraz Alexa Lowesa - młodego, utalentowanego Brytyjczyka, dla którego będzie to trzeci sezon w WSBK.

Yamaha przyznaje, że pierwszy sezon traktuje jako okazję do nauki i sprawdzenia potencjału swojego motocykla i zawodników. Ostrożnie przyjmują swoje szanse na kilkukrotne zdobycie miejsca na podium w trakcie najbliższego sezonu. Po dwóch sezonach team Pata Yamaha ma osiągnąć pełną konkurencyjność i być gotowym do równej rywalizacji z bardziej doświadczonymi drużynami - przede wszystkim Kawasaki i Ducati.

Pata - włoska firma, we współpracy z którą Yamaha wraca na tory zawodów World Superbike - zajmuje się produkcją chipsów i przekąsek. Pata znana jest z chętnego inwestowania swoich środków finansowych w sporty motocyklowe. Teraz Pata została sponsorem tytularnym teamu Yamahy. Czy inwestycja się zwróci?

Oczekiwania i presja na wyniki są duże. Widać też, że Yamaha nie zamierza lekceważyć swoich rywali. Pozostaje czekać na start WSBK!