Prototyp od Yamahy, który was przerazi!

Yamaha zainteresowała się pojazdami LMW - dało się to dostrzec chociażby na ostatnich targach w Tokio, gdzie pokazano min. trójkołowca Yamaha MWT-9. Ale to nie koniec. Co byście powiedzieli na motocykl na czterech kołach?

Nie chodzi tu o samochód z silnikiem motocykla (taki pomysł Yamaha również zaprezentowała ostatnio), ale o czterokołowy motocykl w dosłownym rozumieniu. Filmik pokazuje test prototypowego motocykla OR2T, który posiada cztery koła. Całość wygląda nietypowo i dość zabawnie. Ufamy w intuicję Japończyków do tworzenia przełomowych technologii, ale czy ktokolwiek potrafi znaleźć racjonalne uzasadnienie dla tworzenia takiego pojazdu?

Nie ma się co spodziewać rewolucji. Z praktycznego punktu widzenia taki motocykl byłby uciążliwszy i droższy w eksploatacji zwzg. na złożony układ zawieszenia i dodatkową parę opon. Maszyna już na pierwszy rzut oka wydaje się przekombinowana. Jedyny praktyczny aspekt, jaki dostrzegamy to brak potrzeby używania nóżki motocyklowej (choć na końcu video widać, że nóżka się przydaje) i podpierania się nogą w czasie postoju na światłach. Dla tych dwóch elementów raczej nie warto projektu rozwijać : )