Turystyczna kurtka Adventure?

Choć RST znany jest głównie fanom wyścigów motocyklowych to w ofercie tego brytyjskiego producenta znajdziemy także zestaw dla prawdziwych koczowników motocyklowych - model Adventure II.

Warstwy

To nieodłączny element kurtek turystycznych - warstwy, to od nich zależy użyteczność w trasie i nasz komfort. Kurtkę możemy kupić w 2 kolorach - czarnym i białym, przy czym biała lepiej odbija światła i daje się bez większych problemów czyścić. Obie wersje kolorystyczne są powleczone teflonem - który wręcz odpycha wodę, co wpływa na szybkie wyschnięcie kurtki po przejechaniu przez (niespodziewany) deszczowy odcinek trasy. 

W środku także sporo się dzieję - dostępna jest odpowiednia membrana oddychająca wiatro- i wodoodporna, która zapewni także bezpieczne podróżowanie naszych elektronicznym gadżetom czy dokumentom. Pod membraną kryje się kolejna warstwa - podpinka ocieplająca, na te chłodniejsze dni. 

Na "gorsze dni" przydaje się także wysoki kołnierz, który gdy przestanie być potrzebny - zwyczajnie odpinamy i chowamy. 

Co w upały?

Środkowe warstwy możemy sobie dowolnie wpinać i wypinać, jednak to za mało na upalne dni. RST wyposażyło więc swoją kurtkę w sporą ilość kanałów wentylacyjnych - są one praktycznie na całej długości ramion, klatce piersiowej, barkach i spodniach. Zaś z tyłu mamy 2 sporej wielkości wywietrzniki - przez które ma uciekać wilgotne powietrze. 

Bezpieczeństwo

To słowo nie zawsze kojarzy nam się z kurtkami motocyklowymi, które przede wszystkim są nastawione na komfort i wygodę w najróżniejszych warunkach pogodowych. Adventure II ma jednak całkiem nieźle rozbudowany pakiet bezpieczeństwa - certyfikowane ochraniacze łokci i barków to standard, jednak to co nas (mile) zaskoczyło to certyfikowany ochraniacz na plecy (w zestawie) oraz slidery na barkach. Oprócz tego kurtka posiada wzmocnienia z Nylonu w najbardziej newralgicznych miejscach - co znacznie zmniejsza ryzyko rozdarcia. 

Kupując ten zestaw w zasadzie wszystko dodajemy w komplecie i nic nie trzeba dokupywać. Kurtkę kosztuje 1499zł a do zestawu możemy dokupić dedykowane spodnie w cenie 1099zł.

Sprawdź aktualne ceny i dostępne malowania na dobresklepymotocyklowe 

Chcesz wiedzieć co szykujemy?

Dołącz do motobandziorów - zapisz się do newslettera!

Zero spamu!

Zobacz także

Kask LS2 FF 358 video test opinia recenzja dane techniczne
Keeway RKS 125 Exhaust
Kask LS2 FF 358 video test opinia recenzja dane techniczne