Turystyczna kurtka Adventure?

Choć RST znany jest głównie fanom wyścigów motocyklowych to w ofercie tego brytyjskiego producenta znajdziemy także zestaw dla prawdziwych koczowników motocyklowych - model Adventure II.

Warstwy

To nieodłączny element kurtek turystycznych - warstwy, to od nich zależy użyteczność w trasie i nasz komfort. Kurtkę możemy kupić w 2 kolorach - czarnym i białym, przy czym biała lepiej odbija światła i daje się bez większych problemów czyścić. Obie wersje kolorystyczne są powleczone teflonem - który wręcz odpycha wodę, co wpływa na szybkie wyschnięcie kurtki po przejechaniu przez (niespodziewany) deszczowy odcinek trasy. 

W środku także sporo się dzieję - dostępna jest odpowiednia membrana oddychająca wiatro- i wodoodporna, która zapewni także bezpieczne podróżowanie naszych elektronicznym gadżetom czy dokumentom. Pod membraną kryje się kolejna warstwa - podpinka ocieplająca, na te chłodniejsze dni. 

Na "gorsze dni" przydaje się także wysoki kołnierz, który gdy przestanie być potrzebny - zwyczajnie odpinamy i chowamy. 

Co w upały?

Środkowe warstwy możemy sobie dowolnie wpinać i wypinać, jednak to za mało na upalne dni. RST wyposażyło więc swoją kurtkę w sporą ilość kanałów wentylacyjnych - są one praktycznie na całej długości ramion, klatce piersiowej, barkach i spodniach. Zaś z tyłu mamy 2 sporej wielkości wywietrzniki - przez które ma uciekać wilgotne powietrze. 

Bezpieczeństwo

To słowo nie zawsze kojarzy nam się z kurtkami motocyklowymi, które przede wszystkim są nastawione na komfort i wygodę w najróżniejszych warunkach pogodowych. Adventure II ma jednak całkiem nieźle rozbudowany pakiet bezpieczeństwa - certyfikowane ochraniacze łokci i barków to standard, jednak to co nas (mile) zaskoczyło to certyfikowany ochraniacz na plecy (w zestawie) oraz slidery na barkach. Oprócz tego kurtka posiada wzmocnienia z Nylonu w najbardziej newralgicznych miejscach - co znacznie zmniejsza ryzyko rozdarcia. 

Kupując ten zestaw w zasadzie wszystko dodajemy w komplecie i nic nie trzeba dokupywać. Kurtkę kosztuje 1499zł a do zestawu możemy dokupić dedykowane spodnie w cenie 1099zł.

Sprawdź aktualne ceny i dostępne malowania na dobresklepymotocyklowe