Trasy zjazdowe na rowerze jako trening dla motocyklisty?

W życiu warto próbować nowych rzeczy. Przygoda z jazdą w naturalnym terenie zaczęła się w zeszłym roku za sprawą wizyty u Marcina z Enduro Krzeszowice. Pora zrobić kolejny krok! Co to oznacza? Więcej mocy, więcej prędkości, więcej stromych podjazdów, kręcenia gazem i pracy sprzęgłem? Niekoniecznie...

    Ponieważ tym razem wraz z FOX i DobreSklepyMotocyklowe trafiliśmy na trasy zjazdowe w Szczyrku. W doborowym towarzystwie min. Wojtka Goli oraz Sylwii "Dzikuski" Daniel szkolił się pod okiem Janka z Dirt It More i Piotrka Krajewskiego. Siła mięśni zamiast mocy silnika? A może różnice wcale nie są takie duże? Jak motocyklistom poszło na zjeździe?

    Lekko nie jest. Jazda terenowa angażuje wszystkie mięśnie ciała. Prawidłowa pozycja to podstawa. Wiele elementów wyczynowej jazdy rowerem można przenieść z powodzeniem jako cenne doświadczenie na motocyklu. 

    W tym odcinku kilka podstawowych informacji o tym jak zacząć nieco bardziej wyczynowo jeździć rowerem. Jesteśmy pod tym względem amatorami, więc każdemu polecamy skorzystania z wsparcia instruktora, który poprowadzi przez pierwsze kroki na rowerze. Czy polecamy spróbować? Bardzo! Wysiłek fizyczny, adrenalina. To co uwielbia każdy motocyklista!

Chcesz wiedzieć co szykujemy?

Dołącz do motobandziorów!

Zobacz naszą politykę prywatności