Tak prezentują się motocykle i zawodnicy KTM na sezon MotoGP 2019

12 lutego w austriackim Mattighofen (literka "M" w skrócie KTM) zaprezentowane zostały zespoły KTM'a na sezon 2019. Obok motocykli i zawodników z fabrycznego teamu pojawił się również satelicki zespół Tech3, który w sezonie 2018 zakończył współpracę z Yamahą. Czy Joahann Zarco i świeża krew w postaci Miguela Oliveiry dodadzą skrzydeł austriackiemu zespołowi?

W tym roku w barwach fabrycznego teamu KTM (Red Bull KTM Factory Racing) zadebiutuje Francuz - Johann Zarco #5. Zarco to dwukrotny mistrz swiata w klasie Moto2 Tytuły mistrzowskie zdobywał w latach 2015 i 2016. W zeszłym sezonie startował na motocyklu Yamahy w zespole Tech3 i zajął szóste miejsce w klasyfikacji generalnej. Nawet jeśli motocykle KTM okażą się w sezonie 2019 niezdolne do osiągania podium, to Zarco jako zawodnik ze ścisłej czołówki może wywrzeć znaczący wpływ na rozwój zespołu.

Czy Zarco ujarzmi Pomarańczowego Byka?

Kolegą Zarco będzie #44, czyli Pol Espargaro - w zeszłym roku zakończył rywalizację na 14 pozycji. Dotychczas najlepszym wynikiem Pola było trzecie miejsce wywalczone podczas ostatniego wyścigu MotoGP w sezonie 2018 na torze w Walencji. Czy w tym roku uda mu się stanąć na podium?

Tech3 zmieniło motocykle i jeden energetyk na drugi ; ) Na zdjęciu Malezyjczyk - Hafizh Syahrin

Obiecująco zapowiada się również drugi team KTM'a tworzony we współudziale z Tech3. Hafizh Syahrin (#55), który rzutem na taśmę trafił do MotoGP po zeszłorocznej rezygnacji Jonasa Folgera pokazał się z bardzo dobrej strony. W miejsce Zarco do zespołu dołączył debiutant z Moto2 - portugalski zawodnik Miguel Oliveira (#88). W Moto3 KTM reprezentować będą Phillip Oettl and Marco Bezzecchi

KTM wiąże duże nadziej z tegorocznym sezonem MotoGP. Nowe twarze, nowe malowanie, nowe cele - czekamy co pokażą Pomarańczowi w tym sezonie! Start już 10.03.2019 na torze w Doha, w Katarze.