Stołeczna Policja na wojnie z nielegalnymi wyścigami motocyklowymi

Źródło fot.: oficjalny fanpage KSP - facebook.com/komendastolecznapolicji

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji zapowiedział intensywne działania przeciwko odbywającym nielegalnym wyścigom motocyklowym. Ulice stolicy mają zostać oczyszczone ze stwarzających zagrożenie motocyklistów.

Informacja pochodzi ze strony KSP. Działania policji będą miały na celu niedopuszczenie do odbywania się nielegalnych wyścigów. Ich uczestnicy stanowią zagrożenie dla siebie i innych, a dodatkowo zakłócają ciszę nocną. Prewencja i kontrola będzie prowadzona do zakończenia sezonu motocyklowego bądź wyeliminowania niebezpiecznego zjawiska.

Cel akcji? - "ukaranie wszystkich kierujących niestosujących się do obowiązujących ograniczeń prędkości i pozostałych zasad bezpieczeństwa, oraz wykluczenia z ruchu pojazdów, których stan techniczny nie odpowiada przyjętym normom".

Patrole policyjne na motocyklach i w radiowozach będą patrolować ulice miasta i miejsca, gdzie najczęściej odbywają się wyścigi. Kontrolowana będzie prędkość, a także stan trzeźwości uczestników i stan techniczny pojazdów. Pod szczególnym nadzorem znajdą się miejsca grupowania się „hałaśliwych motocyklistów".

Nie jeździmy po Warszawie. Nie wiemy jak przedstawia się tam sytuacja. Wydaje nam się tylko, że gdyby nocna jazda motocykli z nadmierną prędkością była traktowana przez policję jako poważne zagrożenie, to cała akcja miałaby miejsce na początku sezonu, a nie na jego końcu. Tak więc wszystkim polecamy opanowanie i ostrożność. Niezależnie od tego, czy policja ma was akurat na oku ; )

Dla przypomnienia: przejazd 13 km w 8 minut po Łodzi i stunterskie szaleństwo na ulicach Warszawy.