Skazany na Stunt - polski dokument o stuncie!


Dwa lata trwały starania i prace nad powstaniem filmu dokumentalnego "Pierwsza zmiana" o stunterze Skazanym na Stunt, pokazującego pasję i poświęcenie stuntera w dążeniu do swoich marzeń. Dziś możemy już oglądać pełną wersję!

Skazany na Stunt to pseudonim sportowy Dawida Dudkiewicza, śląskiego stuntera, jednego z czołowych polskich zawodników tej dyscypliny.
Film przedstawia krótki fragment z życia zawodnika w przytłaczającej śląskiej rzeczywistości. Rok 2013 był decydujący dla jego kariery. Śledzimy losy bohatera w momencie, gdy Dawid staje przed koniecznością wyboru dalszej drogi i rezygnacji z części swoich marzeń. Podjęte wyrzeczenia nie przeszkodziły mu w dopięciu swojego celu i dziś stunt jest sposobem na życie Dawida.

Fragmenty filmu złożyły się na teledysk do piosenki "Ślady" w wykonaniu Fisz Emade Tworzywo we współpracy z Justyną Święs

Dokument "Pierwsza zmiana" został zrealizowany przez Damiana Kocura i Marka Skrzecza - dwójkę filmowców z Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego na Uniwersytecie Śląskim.