Rękawice Motocyklowe Held

Held to prawdziwi fachowcy w swojej klasie - mija już 70 lat, odkąd wzięli się za produkcję rękawic motocyklowych - są najstarszą obecnie działającą firmą z tej branży i wypracowali sobie słuszną renomę lidera. 

Held przedstawia typowo niemieckie podejście do tematu - prosty, klasyczny, czasem wręcz konserwatywny wygląd produktów. Tutaj nie znajdziemy super marketingowych udziwnień i zabiegów typowo kosmetycznych. Ten niemiecki producent jest nastawiony na osiągnięcie 2 celów - komfortu użytkowania i wysokiej jakości wykonania. Być może właśnie dlatego od 10 lat to właśnie rękawice Helda wygrywają w rankingach magazynu Motorrad. 

Sport

Większość z nas kojarzy Helda z odzieżą typowo turystyczną i nic w tym dziwnego - warto jednak rzucić okiem także na akcenty sportowe. A tutaj znajdziemy całkiem ciekawe zestawy: bardzo wytrzymała i jednocześnie wygodna skóra kangura na wewnętrznej stronie dłoni, do tego kevlarowy ochraniacz kostek i panele z superfabric. Jest nieźle! To wszystko znajdziecie m.in w modelu HELD EVO THRUX. Jako ciekawostkę możemy dodać wycieraczkę do wizjera na palcu wskazującym - tak występuje ona także w rękawicach sportowych - np. HELD REVEL.

Twarde warunki pogodowe

Z maszyn sportowych przechodzimy na szosę - i to w tym najtwardszym wydaniu. Nie chodzi nawet o typową turystykę, Held wypuścił model AIR N DRY - dobry na wszystko. Jak to możliwe? Szereg patentów i rozwiązań - dosyć unikalnych. Rękawice w swoim wnętrzu mają 2 niezależne komory. (Tak, dwie rękawice w jednej!)

Z jednej strony mamy wodoodporną wyściółkę Pique-Push- Pull, wyposażona w oddychającą membranę GORE-TEX - która nie pozwoli nam się "zmoczyć". Z drugiej strony mamy kieszeń letnią, lekką i mocno perforowaną - która dzielnie zniesie upalne dni. Do tego wszystkiego twarde ochraniacze na kostki i panele superfabric. Te rękawice są gotowe na wszystko - jeżeli ty jesteś gotowy na ich cenę (789zł). 

Lekko i przewiewnie

Miejska dżungla skąpana w gorących promieniach słońca, pod którym swój kształt zmienia nasz dziurawy asfalt. Już sama myśl o wyjściu na dwór powoduje pot na skroniach. Zbawieniem w takich warunkach są tylko krótkie, przewiewne rękawice - nic innego nie wchodzi w grę. HELD DESERT TEX powinno sprostać wymaganiom. Są to dosyć nietypowe rękawice - z jednej strony mamy spore panele mesh, które wpuszczają do środka ogromne ilości chłodnego powietrza, z drugiej strony wzmocnienia ze skóry bydlęcej i kangurzej, do tego panele carbonowe i superfabric. 

Sprawdź aktualne ceny i dostępne malowania na dobresklepymotocyklowe

Chcesz wiedzieć co szykujemy?

Dołącz do motobandziorów!

Zobacz naszą politykę prywatności