O włos od tragedii - motocykl dosłownie otarł się o głowy ludzi obsługujących wyścig

Do niebezpiecznej sytuacji doszło podczas ostatniego wyścigu serii BSB w trakcie rundy w Brands Hatch. Wyścig odbywał się w ciężkich warunkach. W jednym z zakrętów kontrolę nad motocyklem stracił Jake Dixon. Było o włos od nieszczęścia.

Dixonowi puścił przód w jego Kawasaki ZX-10R. Zawodnik zatrzymał się na miękkich bandach, a motocykl dosłownie odbił się od zapory i przeleciało tuż nad głowami "zakrętowych". Na szczęście nikt nie został ranny. Na nagraniu z wypadku widać, że motocykl dosłownie dotyka głów obsługi toru i zatrzymuje się na siatkach ochronnych spod których w popłochu uciekli przerażeni kibice.


Zawodnik również wyszedł z całego zdarzenia bez szwanku. Dla Jake Dixona był to ostatni wyścig w BSB. Od przyszłego sezonu zawodnika będzie można oglądać w wyścigach Moto2, gdzie dołączy do zespołu wyścigowego Team Aspar.

British Superbike to brytyjskie wyścigi motocyklowe prezentujące od lat jeden z najwyższych poziomów wyścigów motocyklowych. To z tych rozgrywek wywodzi się wielu utalentowanych zawodników startujących w MotoGP. Seria BSB znana jest z efektownych akcji i walki, w której często nie ma miejsca na kalkulację.

Chcesz wiedzieć co szykujemy?

Dołącz do motobandziorów!

Zobacz naszą politykę prywatności