Nowe malowania kasków Arai Concept-X - bezpiecznie i modnie!

Cafe racer, custom, cruiser to typy motocykli, które domagają się odpowiedniej oprawy. Popularność tego rodzaju maszyn dostrzegli oczywiście producenci odzieży motocyklowej i kasków, w tym japoński Arai. Na sezon 2021 wchodzi kilka oryginalnych malowań modelu Concept-X.

Concept-X to kask nawiązujący swoją stylistyką do klasycznych kasków sprzed dekad. Model został wprowadzony na rynek w 2020 roku. Przy tworzeniu Concept-X zachowany został najważniejszy wyznacznik kasków Arai - perfekcjonistyczne przywiązanie do kwestii bezpieczeństwa. Atestowana skorupa kasku motocyklowego Arai Concept-X wzmocniona jest opatentowanym paskiem obwodowym.

Kawasaki Z900RS Cafe - na właśnie takie motocykl pomyślany został ten kask!

Jej klasyczny wygląd został osiągnięty poprzez rezygnację z jakichkolwiek wystających elementów. Concept-X w pełni realizuje koncepcję Arai nazywaną R75 - w razie wypadku kask ma za zadanie sunąć po powierzchni i bezpiecznie odbijać się od przeszkód, minimalizując ryzyko urazów głowy i kręgosłupa.

Arai Concept-X, Yamaha XSR 900 i czerwona kurtka - tyle wystarczy by poczuć się jak Keneda z "Akiry".

Zewnętrzna powłoka Concept-X wykorzystuje konstrukcję z laminatu e-Complex (PB e-cLc) zapewniającą lekkość i wytrzymałość. W Concept X Zastosowano nowe materiały, które zastąpiły matę AR jako warstwę środkową, co pozwoliło na znaczną redukcję wagi przy zachowaniu tej samej wytrzymałości co konstrukcja PB-cLc. Zapięcie to oczywiście niezawodne podwójne D, a poduszki policzkowe posiadają system wyciągania awaryjnego.

Jedno z nowych malowań: niespotykane połączenie kolorów i namalowany czarny pas na skorupie sprawiający złudzenie, że jeździmy z naciąganym na kask wizjerem. 

Klasyczna skorupa kasku Arai Concept-X skrywa wewnętrzny system wentylacji. Powietrze wpada przez otwory wentylacyjne na wizjerze – w brewkach – i jest zaciągane przez ukryty w wyściółce wielostopniowy kanał wentylacyjny. W ten sposób powietrze jest rozprowadzane pod wyściółką przez tunele w EPS-ie i znajduje ujście w trzech wylotach z tyłu kasku. Sześć wlotów powietrza na szczęce kasku zapobiega parowaniu wizjera. Ten wlot powietrza regulowany jest od wewnątrz. Stylu retro nadaje kaskowi wizjer i jego system mocowania (VAS-VC).

W sezonie 2021 pojawiło się kilka interesujących i nieoczywistych waraintó kolorystycznych Arai Concept-X. Cena za kask w monokolorze to 2799 zł. Wersja malowana to koszt 3299 zł. Każdy oryginalny kask Arai objęty jest 5-letnią gwarancją producenta. Concept-X znajdziecie również u nas na Motobanda.pl!